bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 16 lipca 2014
  • wyświetleń: 1089

Mikołaj Wrzoł wicemistrzem Polski

W dniach 7-13.07.2014 w Legnicy odbyła się XX Letnia Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów w Tenisie. Mikołaj Wrzoł z klubu BKT Advantage Bielsko-Biała w parze z Jakubem Grzegorczykiem wywalczyli Wicemistrzostwo Polski Kadetów w deblu.

W turnieju rywalizowali najlepsi polscy tenisiści do 16 roku życia. W zawodach wystartował aktualny Mistrz Śląska Kadetów, Mikołaj Wrzoł. Mikołaj pojechał na turniej żeby nabierać doświadczenia w walce ze starszymi zawodnikami.

W singlu Mikołaj dotarł do III rundy, w której uległ, późniejszemu zwycięzcy, rok starszemu, 16 zawodnikowi w Europie, Piotrowi Matuszewskiemu (AZS Poznań) 2:6, 1:6.

Mikołaj Wrzoł
Mikołaj Wrzoł · fot. tenisbielsko.pl


Największą niespodziankę Mikołaj sprawił jednak w grze deblowej. Wraz z Kubą Grzegorczykiem, reprezentującym również nasz region (UKS Beskidy Ustroń) nasi chłopcy dotarli aż do finału, w którym ulegli faworytom turnieju, parze Fryze/Skowroński (Return Radom) 1/6, 1/6. Tak więc para z Podbeskidzia zajęła II miejsce co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich innych reprezentantów Śląska na Mistrzostwach Polski. Jest to już drugi medal Mikołaja w Mistrzostwach Polski. W zeszłym roku zdobył brązowy medal w singlu na Mistrzostwach Polski młodzików.

Wywiad z Mikołajem, zrealizowany przez naszą telewizję w ubiegłym roku:Bardzo dobrze w Mistrzostwach Polski zagrała też zawodniczka BKT Magda Zajda. W singlu, tak jak Mikołaj dotarła do III rundy, natomiast w deblu dotarła do półfinału wraz z Karoliną Bogus z Zabrza. W walce o finał śląskie reprezentantki uległy późniejszym triumfatorkom, parze Marciniak/Sosnowska 2/6, 3/6.

Mikołaj i Magda są zawodnikami klubu BKT Advantage Bielsko-Biała, którego zawodnicy zaledwie po 3 latach istnienia klubu zdobyli już 12 medali Mistrzostw Polski.Więcej wyników na stronie www.tenisbielsko.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.