bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 7 lipca 2014
  • wyświetleń: 3161

Wielki come back Roberta Demjana

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

To jest już pewne. Robert Demjan w zbliżającym się sezonie zagra w Podbeskidziu. W poniedziałek słowacki napastnik rozwiąże umowę z belgijskim Waasland-Beveren, a we wtorek zwiąże się z Podbeskidziem i dołączy do obozu Górali w Kamieniu k. Rybnika.

Spekulacje o powrocie Dejmana do Podbeskidzia pojawiły się już zimą. Wtedy jednak zawodnik nie rozwiązał umowy z belgijskim klubem. Wiosną 31-letni Dejman nadal nie grał zbyt wiele w belgijskiej lidze i po zakończeniu sezonu otrzymał od wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Dejman od razu pomyślał o powrocie do Bielska-Białej, gdzie spędził najlepszy okres swej piłkarskiej kariery.

robert demjan
Robert Demjan w sezonie 2012/13 został królem strzelców ekstraklasy · fot. Krzysztof Dzierżawa / TS Podbeskidzie


Na drodze do porozumienia stanęły jednak kwestie finansowe. Podbeskidzie nie mogło słowackiemu napastnikowi zagwarantować zarobków chociażby zbliżonych do tych w Belgii. Zawodnik starał się również o odszkodowanie za skrócenie kontraktu przez Waasland-Beveren. W ostatnich dniach zawodnik porozumiał się zarówno z belgijskim klubem jak i z władzami Podbeskidzia. W poniedziałek Demjan złoży ostatnie podpisy pod dokumentami w Belgii i uda się w drogę do Bielska-Białej. Już we wtorek powinien dołączyć do piłkarzy Podbeskidzia, którzy przebywają na obozie w Kamieniu k. Rybnika.

Przypomnijmy, że Robert Demjan był piłkarzem Podbeskidzia w latach 2010-2013. Wraz z zespołem spod Klimczoka wywalczył awans do ekstraklasy, a następnie przez dwa lata zagrał w sześćdziesięciu spotkaniach T-Mobile Ekstraklasy. Strzelił w nich 20 goli. W sezonie 2012/2013 został królem strzelców rozgrywek. Piłkarze i trenerzy wybrali go też najlepszym zawodnikiem sezonu.

Demjan jest już drugim zawodnikiem, który tego lata powraca do Bielska-Białej. Kilkanaście dni temu, po dwuletniej grze w Śląsku Wrocław, ponowną umowę z TSP podpisał Sylwester Patejuk.

ab / bielsko.info
źródło: drugastrona.org.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj