bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 16 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1430

Bielszczanka na kortach Garrosa

I jak tu nie wychwalać Mai Chwalińskiej… W dniach 11-12 kwietnia zawodniczka BKT Advantage okazała się najlepsza na kortach Tuan Club Sport w Piasecznie, gdzie odbyły się polskie eliminacje do turnieju Future Tennis Aces. Ten zostanie rozegrany na kortach Rolanda Garrosa!

W polskich eliminacjach wystartowało 8 najlepszych w naszym kraju zawodniczek urodzonych po 31.05.2001 r. Wśród nich były zawodniczki reprezentujące bielski klub, bo obok Mai Chwalińska grała także Aleksandra Nadajewska, a ponadto wystąpiły: Stefania Rogozińska-Dzik, Nikola Okopniak, Aleksandra Wierzbowska, Julia Wędrocha, Aleksandra Bator, Aleksandra Lewandowska. Maja Chwalińska okazała się najlepsza pokonując: Lewandowską 4:0 i 4:1, Wierzbowską 5:3 i 4:0 oraz Rogozińską-Dzik 4:0 i 4:2.

maja chwalińska
Zapowiada nam się kolejna nadzieja bielskiego tenisa · fot. BKT AdvantageGratulacje należą się nie tylko Mai i jej trenerowi Pawłowi Kałuży, ale także działaczom Klubu BKT Advantage, który zaledwie po trzech latach działalności doczekał się zawodniczki klasy światowej, w kategorii do lat 13.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.