bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 27 marca 2014
  • wyświetleń: 1159

Promuje sport niepełnosprawnych

Podróżuje po całej Polsce, aby promować sport osób niepełnosprawnych. Do Bielska-Białej z Katowic przyjechał Krzysztof Jarzębski. To kolejny etap trasy, którą rozpoczął 25 marca w Pabianicach.

- Swoim działaniem chcę zachęcić osoby niepełnosprawne aby wyszły z domu i zaczęły aktywnie uprawić sport - podkreśla Jarzębski. - Jestem tu co roku na mistrzostwach Polski, już parę medali zdobyłem, więc trudno było mi pominąć Bielsko-Białą - dodał kolarz.

niepełnosprawny
Krzysztof Jastrzębski promuje sport osób niepełnosprawnych · fot. UM Bielsko-Biała


Na placu Ratuszowym sportowiec spotkał się z zastępcą prezydenta Bielska-Białej Zbigniewem Michniowskim oraz prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów Jolantą Koźmin.

Krzysztof Jarzębski mieszka w Pabianicach. Z powodu choroby nowotworowej przeszedł kilka operacji, które zakończyły się dla niego amputacją nóg. Pomimo osobistej tragedii nie poddał się. Na swoim "handbike’u" bije kolejne rekordy w pokonywaniu odległych tras na całym świecie. W kwietniu 2012 r. przejechał liczącą ponad 4,5 tys. km trasę San Francisco - Nowy Jork.

Trasa przejazdu Krzysztofa Jarzębskiego:
25. marca - start w Pabianicach
26. marca: Katowice - Bielsko-Biała - Katowice
27. marca: Katowice - Zduńska-Wola
28. marca: Zduńska Wola - Toruń
29. marca: Toruń - Gdańsk
30. marca: Gdańsk - Olszytn
31. marca: Olsztyn - Ostrołęka
1. kwietnia: Ostrołęka - Warszawa
2. kwietnia: Warszawa - Łódź (meta)

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.