bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 17 marca 2014
  • wyświetleń: 2524

Drużynowe złoto Atemi - zdjęcia

Wielkim sukcesem bielskiego klubu Atemi zakończyły się XXXIV Mistrzostwa Polski Seniorów w karate WKF, które odbyły się w Karpaczu

Bielszczanie w składzie: Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł i Maciej Wilczek powtórzyli wynik z zeszłego roku, zdobywając kolejny tytuł mistrzów Polski w konkurencji kata drużynowe seniorów.

Drużynowe złoto Atemi · fot. Atemi Bielsko-Biała


Niewątpliwie ogromną niespodziankę sprawił siedemnastoletni zawodnik z Atemi Mateusz Tomiczek (mistrz Polski Juniorów z 2013r., drużynowy mistrz Świata Kadetów z 2013r., zdobywca Pucharu Świata Juniorów z 2014r.), wygrywając konkurencję indywidualną kata, pokonując między innymi Marcina Antola doświadczonego i utytułowanego zawodnika z klubu Bodaikan Szczecin - brązowego medalistę mistrzostw Europy, mistrza Polski seniorów z 2013r., Bartosza Mączkę z klubu Zarzewie Prudnik - mistrza Polski Młodzieżowców z 2013r., brązowego medalistę mistrzostw Polski Seniorów z 2013r.

O dużym pechu może mówić Maciej Wilczek kolejny zawodnik bielskiego klubu, który w walce o wejście do finału potknął się i stracił równowagę, co skutkowało przegraną rundą i w konsekwencji walką w repasażach o 3. miejsce. Na szczęcie te starcie wypadło pozytywnie na medal - brązowy.

W klasyfikacji medalowej bielszczanie uplasowali się na 3. miejscu z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem. W mistrzostwach wzięło udział 174 zawodników z 32 klubów. Organizatorem sobotnich zmagań był Polski Związek Karate, Dolnośląski Związek Karate oraz Klub Karate z Kowar, przy wsparciu regionalnych i lokalnych władz samorządowych oraz sponsorów.

W najbliższy weekend nasi medaliści wezmą udział w jednej z największej imprezie karate WKF na świecie - Golden League Karate - Italia Open, która odbędzie się we włoskiej miejscowości Biella. W zawodach tych zapowiedziało start ponad 1300 zawodników. Na zaproszenie Włoskiej Komisji Sędziowskiej zawody będzie sędziować między innymi czterech arbitrów z Polski, w tym Paweł Połtorzecki sędzia krajowy Polskiego Związku karate.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.