Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 29 października 2013
  • wyświetleń: 2811

Karatecy pod Dębowcem - zdjęcia

W dniach 26 i 27 października w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pod Dębowcem” w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate WKF oraz Mistrzostwa Polski Karate Shotokan Młodzików, Kadetów, Juniorów i Seniorów.

karate
Karatecy pod Dębowcem


W sobotę karatecy rywalizowali wg przepisów WKF (World Karate Federation), największej na świecie organizacji karate, jedynej organizacji karate uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wystartowało 281 zawodniczek i zawodników z 44 klubów.

W niedzielę rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan, wg tradycyjnych przepisów WSKA (World Shotokan Karate Association). W tych Mistrzostwach rywalizowało 255 zawodniczek i zawodników z 36 klubów.

Organizatorem dwudniowych zawodów był Klub Sportów Azjatyckich Atemi, przy wsparciu Gminy Bielsko-Biała oraz Samorządu Województwa Śląskiego. Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Karate a patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult.

Karatecy pod Dębowcem · fot. UM Bielsko-Biała


W klasyfikacji medalowej w Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate WKF bielscy zawodnicy uplasowali się na 3. miejscu z czterema złotymi medalami i tytułami Mistrzów Polski. Sobotnie zawody wygrali zawodnicy z Zarzewia Prudnik. Jeszcze lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Atemi w niedzielę zdobywając 7. złotych, 1. srebrny i 3. brązowe medale, co dało bielskiej reprezentacji pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Należy podkreślić wysoki poziom sportowy, który napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Juniorów w Karate WKF, które odbędą się w Hiszpanii oraz Mistrzostwami Europy w Karate Shotokan, które odbędą się w Portugalii.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.