Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 15 października 2013
  • wyświetleń: 2246

Międzynarodowe Grand Prix karate

W sobotę 12 października 2013r. w nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej odbyła się siódma edycja Międzynarodowych Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF.

karate bielsko
fot. Atemi Bielsko-Biała


Organizatorem zawodów był Klub Sportów Azjatyckich Atemi przy wsparciu gminy Bielsko-Biała. Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Karate a patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jacek Krywult.

Ceremonię otwarcia zawodów w hali pod Dębowcem w imieniu Prezydenta Miasta dokonał Zastępca Prezydenta, Pan Zbigniew Michniowski. Swoją obecnością zaszczycili radni Rady Miejskiej: Przemysław Drabek, Antoni Kruczek, Roman Matyja oraz Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Pan Ryszard Radwan i Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Pani Krystyna Cyran.

Efektowne statuetki, puchary i medale, nagrody rzeczowe, były uwieńczeniem całorocznych przygotowań do tej pięknej sportowej imprezy w naszym mieście. Obsługę sędziowską na 5 tatami zapewnili licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Karate z sędzią głównym zawodów, Panem Remigiuszem Powroźnikiem - sędzią międzynarodowym WKF.

Międzynarodowe Grand Prix karate · fot. Atemi Bielsko-Biała


Zabezpieczeniem od strony medycznej zajęła się grupa wolontariuszy PCK z lekarzami Tomaszem i Jerzym Paleczny. Na zawodach nie odnotowano żadnego wypadku lub kontuzji, co świadczy o wysokim poziomie technicznym zawodników.

W zawodach wzięło udział 362 zawodników z 31 klubów z Polski, Czech, Słowacji i Anglii. W klasyfikacji medalowej sobotnie zawody wygrał Klub Sportów Azjatyckich Atemi wyprzedzając Olimp Łódź oraz słowacki klub Prievidza.

Organizatorzy sobotniej sportowej imprezy kolejny raz wywiązali się z zadania bardzo dobrze, czego dowodem były liczne słowa uznania, gratulacje i zapewnienie przyjazdu na kolejne zawody w roku przyszłym.

Paweł Połtorzecki / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.