Sport
- 10 października 2013
- wyświetleń: 1949
Judocy Gwardii na podium
W rozegranych w Gdańsku Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek młodzi judocy KS Gwardia udowodnili, że na stałe zadomowili się w krajowej elicie. Brązowe medale zdobyli Maja Rasińska i Patryk Wawrzyczek, a na piątym miejscu uplasowała się Klaudia Szczepańczyk.
Swoją drogę na podium w kategorii do 48 kilogramów podopieczna Lecha Kopcia zaczęła od wolnego losu. W drugiej rundzie pokonała Joannę Witkowską, ale w półfinale lepsza od bielszczanki okazała się Ewa Konieczny z GKS Czarni Bytom. Ostatnią rywalką 18-letniej Mai Rasińskiej była Katarzyna Półkośnik z UKS Narew Łapy.
Młodość tym razem była górą i po powaleniu rywalki na plecy bielszczanka mogła unieść ręce w geście zwycięstwa. - Na pewno emocje były wielkie - powiedziała po walce Maja Rasińska. - Przeciwniczka była znacznie starsza i doświadczona. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa, że jestem jeszcze juniorką, a już drugi raz stanęłam na podium mistrzostw Polski seniorów.
Także Patryk Wawrzyczek w kategorii do 60 kilogramów zaczął rywalizację od wyciągnięcia jedynego wolnego losu, bo do rywalizacji zgłosiło się 15 zawodników. W drugiej rundzie bielszczanin pokonał Bartłomieja Mota z AZS Uniwersytet Warszawski, a w półfinale przegrał z Grzegorzem Wieczorkiem z Czarnych Bytom. I znowu 18-latek z Bielska-Białej o medal musiał walczyć z najlepszym rywalem z repasaży. Okazał się nim Adrian Wala z Polonii Rybnik, który na zawodnika Gwardii nie znalazł sposobu.
Najwięcej walk stoczyła w Gdańsku Klaudia Szczepańczyk, która w kategorii do 52 kilogramów w pierwszej rundzie pokonała Kamilę Busse z AZS Poznań, w drugiej walce wygrała z Iloną Chruszcz z KJ Samuraj Koszalin, a w półfinale przegrała z Zuzanną Pawlikowską z AZS AWFiS Gdańsk. Niestety wychowanka Lecha Kopcia nie sprostała też w walce o brązowy medal Dorocie Smorzewskiej z UKS Judo Sensei Płock i marzenia o wejściu na podium, które było już tak blisko, musi odłożyć na rok.
Młodość tym razem była górą i po powaleniu rywalki na plecy bielszczanka mogła unieść ręce w geście zwycięstwa. - Na pewno emocje były wielkie - powiedziała po walce Maja Rasińska. - Przeciwniczka była znacznie starsza i doświadczona. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa, że jestem jeszcze juniorką, a już drugi raz stanęłam na podium mistrzostw Polski seniorów.
Także Patryk Wawrzyczek w kategorii do 60 kilogramów zaczął rywalizację od wyciągnięcia jedynego wolnego losu, bo do rywalizacji zgłosiło się 15 zawodników. W drugiej rundzie bielszczanin pokonał Bartłomieja Mota z AZS Uniwersytet Warszawski, a w półfinale przegrał z Grzegorzem Wieczorkiem z Czarnych Bytom. I znowu 18-latek z Bielska-Białej o medal musiał walczyć z najlepszym rywalem z repasaży. Okazał się nim Adrian Wala z Polonii Rybnik, który na zawodnika Gwardii nie znalazł sposobu.
Najwięcej walk stoczyła w Gdańsku Klaudia Szczepańczyk, która w kategorii do 52 kilogramów w pierwszej rundzie pokonała Kamilę Busse z AZS Poznań, w drugiej walce wygrała z Iloną Chruszcz z KJ Samuraj Koszalin, a w półfinale przegrała z Zuzanną Pawlikowską z AZS AWFiS Gdańsk. Niestety wychowanka Lecha Kopcia nie sprostała też w walce o brązowy medal Dorocie Smorzewskiej z UKS Judo Sensei Płock i marzenia o wejściu na podium, które było już tak blisko, musi odłożyć na rok.
ZOBACZ TAKŻE
Incydent na turnieju judo w Bielsku-Białej: spór między klubem izraelskim a organizatorami trafia do MSZ
Gorący temat"Górale" wygrywają z Sandecją. Podbeskidzie wraca na zaplecze Ekstraklasy!
Półfinał baraży. Po zaciętym meczu Podbeskidzie wygrywa ze Śląskiem II Wrocław 2:1
Gorący tematCo najmniej jeden mecz Polek w Bielsku-Białej podczas MŚ U-20 kobiet 2026
Gorący tematBielsko-Biała gospodarzem mundialu U-20 kobiet. Poznaj oficjalną maskotkę turnieju
Ruszył nabór wolontariuszy na FIFA U-20 Women’s World Cup Poland 2026
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









