bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 16 września 2013
  • 23 września 2013
  • wyświetleń: 4735

Rajd na dwóch kółkach - zdjęcia

22 września 2013 roku odbył się 35. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który zakończył tegoroczny cykl Beskidzkich Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

rajd rowerowy
Uczestnicy 35. Bielskiego Rajdu Rowerowego · fot. UM Bielsko-Biała


Jesienny rajd odbył się w dniu Światowego Dnia Bez Samochodu. Na start na Placu Ratuszowym przybyło ponad 1700 sympatyków dwóch kółek. Niebo było zachmurzone ale nie padał deszcz. Pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych organizatorzy byli dumni z tak wysokiej frekwencji.

O godz. 9.30 peleton ruszył na trasę pierwszego etapu o długości 17,5 km. Na półmetku w Pisarzowicach (gmina Wilamowice) uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarzy gminy. Podczas przerwy brali udział w konkurencjach sprawnościowych oraz częstowali się smacznymi jabłkami ufundowanych przez wilamowskich ogrodników.

35. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy · fot. UM Bielsko-Biała


Po przerwie rowerzyści podążyli na trasę drugiego etapu o długości 16,3 km. Meta rajdu znajdowała się na terenie Parku Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury. Po zakończeniu rajdu uczestnicy posilili się ciepłą grochówka przygotowaną przez firmę cateringową, a następnie uczestniczyli w rozdaniu nagród.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.