Sport
- 20 sierpnia 2013
- wyświetleń: 2113
Bielsko-Biała Basket Cup 2013
Za nami:
Już wkrótce w Bielsku-Białej odbędzie się największa w historii naszego regionu impreza koszykarska - Bielsko-Biała Basket Cup 2013. Od 29 sierpnia do 1 września będziemy mogli wspólnie emocjonować się rywalizacją klubów nie tylko z województwa śląskiego, ale również znanych w całym kraju!

W Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała (30.08 - 1.09) spotkają się 4 zespoły:
- PGE Turów Zgorzelec - wicemistrz TBL z sezonu 2012/2013 (Tauron Basket Liga)
- Rosa Radom - 10. miejsce TBL z sezonu 2012/2013 (Tauron Basket Liga)
- MOSiR Krosno - wicemistrz 1 Ligi z sezonu 2012/2013 (1 liga)
- MKS Dąbrowa Górnicza - obecnie najlepsza śląska drużyna (1 liga)
Jednocześnie rozegrany zostanie tradycyjny Turniej o Puchar Śląska (29.08 - 31.08), w którym rywalizować będzie 8 drużyn reprezentujących woj. śląskie w rozgrywkach 2 Ligi PZKosz.
Ponadto mamy świetną wiadomość dla wszystkich sympatyków koszykówki w Bielsku-Białej. W Pucharze Śląska wystąpi także zespół Basket Hills Bielsko-Biała, czyli nowo założona drużyna, dzięki której odradza się bielska koszykówka.
Rywalizacja na parkietach połączona będzie z równolegle odbywającym się w Bielsku-Białej campem sędziowskim „REFEREE.PL” organizowanym przez Jakuba Zamojskiego, w którym ponad 40 sędziów z 13 krajów (np. Japonia, Luksemburg, Ukraina, Portugalia) będzie doskonalić swoje umiejętności pod okiem znanych na całym świecie wykładowców (m.in. Romas Brazauskas, Costas Rigas, czy Sasa Pukl).
Wszystkie mecze będą odbywać się na dwóch obiektach sportowych w Bielsku-Białej:
- Hala Wielofunkcyjna pod Dębowcem, gdzie rozłożone zostaną dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki
(http://www.bbosir.bielsko.pl/obiekt/hala-wielofunkcyjna-widowiskowo-sportowa)
- Hala Victoria
(http://www.victoria.bbosir.bielsko.pl)
Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich sympatyków koszykówki, a jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że na stronie internetowej Bielskiej Ligi Koszykówki (http://www.blk.com.pl), będącej organizatorem tej imprezy już wkrótce będą pojawiać się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące BB3 Cup 2013.
Cała impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Biała Pana Jacka Krywulta oraz Prezesa Śląskiego Związku Koszykówki Pana Marcina Staniczka.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Gorący temat"Górale" wygrywają z Sandecją. Podbeskidzie wraca na zaplecze Ekstraklasy!
Półfinał baraży. Po zaciętym meczu Podbeskidzie wygrywa ze Śląskiem II Wrocław 2:1
Gorący tematCo najmniej jeden mecz Polek w Bielsku-Białej podczas MŚ U-20 kobiet 2026
Gorący tematBielsko-Biała gospodarzem mundialu U-20 kobiet. Poznaj oficjalną maskotkę turnieju
Ruszył nabór wolontariuszy na FIFA U-20 Women’s World Cup Poland 2026
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











