Sport

  • 1 czerwca 2026
  • wyświetleń: 548

Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu

Miniony weekend przyniósł bardzo dobre wyniki reprezentantom Beskidzkiego Klubu Badmintona, którzy rywalizowali w turniejach badmintona rozegranych w Kędzierzynie-Koźlu. Na starcie stanęli Marlena Pudło oraz Antoni Białek, występując w swoich kategoriach wiekowych w dwóch równolegle rozgrywanych imprezach.

Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu · fot. materiały prasowe
Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu
  • Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu
  • Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu
  • Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu
  • Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu
  • Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu
  • Udany weekend w badmintonie Marleny Pudło i Antoniego Białka podczas turniejów w Kędzierzynie-Koźlu


Antoni Białek rywalizował w kategorii U13 podczas turnieju Super Grand Prix, natomiast Marlena Pudło wystartowała w kategorii U15 w Krajowym Turnieju. Oboje zaprezentowali się z dobrej strony, notując wartościowe rezultaty w wymagającej stawce.

Szczególny charakter miał turniej Super Grand Prix, rozgrywany jako Memoriał Julii Wójcik „Pamiętamy, więc gramy”. Wydarzenie upamiętniało Julię Wójcik, byłą reprezentantkę Polski, która zmarła w 2024 roku w wieku 17 lat po ciężkiej chorobie.

Największe powody do zadowolenia przyniosły wyniki Marleny Pudło, która sięgnęła po dwa medale. W grze podwójnej, w parze z Martyną Rzepką (UKS Unia Bieruń), zdobyła złoty medal, natomiast w rywalizacji singlowej wywalczyła brąz.

Dobry występ zaliczył również Antoni Białek, który zakończył rywalizację singlową na bardzo dobrym 5. miejscu. W grze podwójnej, wspólnie z Jonaszem Mazurkiem ze Stowarzyszenia Beskidzki Klub Badmintona SET, uplasował się na 7. pozycji.

Wyniki osiągnięte w Kędzierzynie-Koźlu potwierdzają dobrą formę zawodników i ich systematyczny rozwój na tle ogólnopolskiej konkurencji.

Zac / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.