Sport

  • 25 maja 2026
  • wyświetleń: 409

Podwójne złoto KS Sprint Bielsko-Biała na inauguracji Monika Pyrek Tour

Świetnie rozpoczęli sezon młodzi tyczkarze KS Sprint Bielsko-Biała. Podczas pierwszych zawodów z cyklu Monika Pyrek Tour, które odbyły się 19 maja na stadionie RKS w Łodzi, zawodnicy bielskiego klubu całkowicie zdominowali rywalizację w kategorii U16, wracając do domu z dwoma złotymi medalami.

Podwójne złoto KS Sprint Bielsko-Biała na inauguracji Monika Pyrek Tour
Podwójne złoto KS Sprint Bielsko-Biała na inauguracji Monika Pyrek Tour · fot. organizator


Bezkonkurencyjna wśród dziewcząt okazała się Wiktoria Roman. Reprezentantka KS Sprint Bielsko-Biała zwyciężyła w konkursie skoku o tyczce wynikiem 3,50 m. To nie tylko najlepszy rezultat zawodów, ale także wyrównanie jej rekordu życiowego oraz klubowego rekordu w kategorii U16.

Równie imponująco zaprezentował się Mikołaj Kubala, który triumfował w rywalizacji chłopców. Młody tyczkarz zakończył konkurs z wynikiem 3,80 m, pewnie sięgając po pierwsze miejsce i potwierdzając wysoką formę już na początku sezonu.

Tegoroczna edycja Monika Pyrek Tour ponownie zgromadziła utalentowaną młodzież z całej Polski. Organizatorzy podkreślają, że celem cyklu jest rozwój młodych lekkoatletów i popularyzacja skoku o tyczce wśród dzieci oraz młodzieży.

Młodzi zawodnicy pokazali ogromny potencjał, padło wiele rekordów życiowych. To najlepszy dowód na to, że ten cykl jest potrzebny i warto inwestować w rozwój młodych tyczkarek i tyczkarzy - podkreślała organizatorka zawodów Monika Pyrek.

Dla zawodników KS Sprint Bielsko-Biała inauguracja cyklu okazała się wymarzona. Dwa złote medale i bardzo dobre wyniki już na starcie sezonu mogą być zapowiedzią kolejnych udanych występów w nadchodzących miesiącach.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.