Sport

  • 7 maja 2026
  • 8 maja 2026
  • wyświetleń: 1104

Wielki finał wraca do Bielska-Białej! BBTS walczy o wyrównanie stanu serii

Za nami:

Emocje w finale PLS 1. Ligi nie słabną. Po wtorkowym triumfie BBTS-u Bielsko-Biała w Katowicach, rywalizacja o tytuł mistrzowski i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej nabiera nowych rumieńców. Bielszczanie pokazali ogromną determinację, pokonując GKS na ich terenie 3:0 i zmniejszając straty w serii do stanu 1:2.

Wielki finał wraca do Bielska-Białej! BBTS walczy o wyrównanie stanu serii
Wielki finał wraca do Bielska-Białej! BBTS walczy o wyrównanie stanu serii · fot. materiały prasowe


Kolejna odsłona tego pasjonującego pojedynku odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 maja o godzinie 20:00 w Hali pod Dębowcem.

- Wtorkowe zwycięstwo to dowód na to, że ten zespół nigdy się nie poddaje. Zagraliśmy równo i to pozwoliło nam na wygranie. Mamy apetyty na więcej, dlatego chcemy zaprosić wszystkich bielszczan i nie tylko na nasz piątkowy mecz w Hali pod Dębowcem - mówi Kajetan Tokajuk, przyjmujący BBTS. BBTS przystępował do fazy play-off z szóstego miejsca, po drodze w ćwierćfinale odprawił z kwitkiem jednego z faworytów do wygrania ligi - Stal Nysę.

W półfinale po trzech meczach zwyciężył rywalizację z wiceliderami po rundzie zasadniczej - klubem Wilfredo Leona - CUK Aniołami Toruń. W finale bielszczanie dzielnie stawiają opór najbogatszemu klubowi ligi - spadkowiczowi z Plusligi - GKS Katowice. BBTS walczy o złoty medal i powrót do siatkarskiej ekstraklasy, w której ostatni raz występował w sezonie 2022/2023. Jeśli bielszczanie wygrają piątkowy mecz to decydujące starcie odbędzie się we wtorek w Katowicach

Zac / bielsko.info

źródło: bbtsbielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.