Sport

  • 30 maja 2013
  • wyświetleń: 3655

Podbeskidzie - Pogoń Szczecin 2:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało szczecińską Pogoń 2:1 i zdobyło trzy bardzo punkty. "Górale" mieli piorunujący początek meczu i po sześciu minutach prowadzili już 2:0!

Podbeskidzie
fot. TS Podbeskidzie


Chyba nikt nie spodziewał się takiego wręcz wybornie dla bielszczan. Już w pierwszej minucie piłkę do siatki po znakomitym dośrodkowaniu Damiana Chmiela skierował Bartłomiej Konieczny. Było 1:0. Podbeskidzie nadal atakowało, czekając na kolejne gole. W 6 minucie padła kolejna bramka dla "Górali", tym razem jej zdobywcą został Fabian Pawela, który kapitalnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Pogoni Szczecin. Było 2:0. W pierwszej części gry zawodnicy z Bielska-Białej mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji na podwyższenie wyniku, jak ta Roberta Demjana, kiedy popisał się dokładnym strzałem zza pola karnego, jednak tym razem Radosław Janukiewicz był na posterunku. Aż dwa razy piłka po strzałach "Górali" lądowała na poprzeczce bramki Pogoni. Goście ze Szczecina, wyraźnie zaskoczeni takim przebiegiem spotkania, obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połówki ale nawet wtedy nie stworzyli klarownych sytuacji bramkowych.

Druga połowa zaczęła się od ataków Pogoni na bramkę Podbeskidzia. Przyjezdni za wszelką cenę dążyli do zdobycia choć jednej bramki. Sztuka ta udała im się w 67 minucie. Wtedy to Maksymilian Rogalski dokładnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Richarda Zajaca. Było 2:1. Kiedy wydawało się, ze goście będą mieli jeszcze sporo czasu i okazji do wyrównania, w 72 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał strzelec bramki dla Pogoni Szczecin. Wynik do końca nie uległ już zmianie i trzy bardzo cenne punkty zostają w Bielsku-Białej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:0) Pogoń Szczecin


Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac,- Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Błażej Telichowski,- Marcin Wodecki (89' Piotr Malinowski), Dariusz Łatka, Fabian Pawela (90' Marek Sokołowski), Adam Deja (52' Anton Sloboda), Damian Chmiel,- Robert Demjan.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz,- Mateusz Lewandowski, Maciej Dąbrowski, Hernani, Adam Frączak,- Takuya Maurayama (46' Edi), Maksymilian Rogalski, Wojciech Golla (46' Wiśniewski), Bartosz Ława, Takafumi Akahoshi (68' Djousse),- Tomasz Chałas.

new / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj