bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 20 maja 2013
  • wyświetleń: 3215

Trzy medale Polaków na macie

Przez dwa dni nasze miasto było stolicą judo. W Pucharze Europy EJU juniorek i juniorów młodszych, czyli zawodników do lat 18, na trzech matach w hali przy ul. Karbowej, startowało 563 zawodników z 28 państw!

W turnieju zorganizowanym przez KS Gwardia, przy wsparciu ze strony miasta, wzięło udział 327 judoków i 236 judoczek. Najliczniejsza była reprezentacja Polski, składająca się z 60 zawodników i 47 zawodniczek.

Najlepiej z biało-czerwonych w sobotę zaprezentował się Paweł Wawrzyczek z Judo Czechowice-Dziedzice, który w kategorii do 66 kilogramów wywalczył trzecie miejsce. W niedzielę jego śladem poszły: Kasandra Hanelt z AZS UKW Bydgoszcz w kategorii do 70 kilogramów i Kamila Pasternak z Juvenii Wrocław w kategorii +70 kilogramów.

Trzy medale Polaków w Bielsku-Białej · fot. St. Michałowski / www.fotojudo.pl


W pierwszym dniu zobaczyliśmy w akcji zawodnika Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego Janosik Bielsko-Biała Dawida Pękalę, który pokonał w pierwszej walce Rosjanina Jewgienija Ersentiewa, ale w drugim pojedynku przegrał z Bekirbekiem Morgojewem i zakończył rywalizację w kategorii do 55 kilogramów. W drugim dniu natomiast rywalizowały reprezentantki KS Gwardia Bielsko-Biała. W kategorii do 63 kilogramów Paulina Włodarczyk przegrała z Norweżką Cecilie Bolander, a Anna Piela ze Słowenką Patriciją Brolih i pożegnały się z turniejem.

A oto zwycięzcy - juniorki młodsze: do 40 kg - Marine Gilly (Francja), do 44 kg - Leyla Alijewa (Azerbejdżan), do 48 kg - Mina Libeer (Belgia), do 52 kg - Astride Gneto (Francja), do 57 kg - Chloe Nicoud (Francja), do 63 kg Lisa Mullenberg (Holandia), do 70 kg - Brigita Matic (Chorwacja), ponad 70 kg - Morgane Duchene (Francja).

Juniorzy młodsi: do 50 kg - Natig Gurbani (Azerbejdżan), do 55 kg - Noah Sauer (Niemcy), do 60 kg - Marcel Cercea (Rumunia), do 66 kg - Hifumi Abe (Japonia), do 73 kg - Arata Tatsukawa (Japonia), do 81 kg - Turpal Tepkajew (Rosja), do 90 kg - Karlen Palian (Rosja), ponad 90 kg - Jaba Mumladze (Gruzja).

- Tylko najlepsi stanęli na podium, ale wszyscy podkreślali, że zawody zostały dobrze zorganizowane, a większość zapowiadała, ze wróci do nas za rok na XX już edycję zawodów - mówią organizatorzy, podkreślając że wśród tegorocznych zwycięzców możemy upatrywać kandydatów na mistrzów świata i igrzysk olimpijskich w niedalekiej przyszłości.

pola / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.