bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 16 maja 2013
  • wyświetleń: 1622

Siatkarki mają nowego trenera

Nowym szkoleniowcem bielskich siatkarek został Mirosław Zawieracz. 48-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku pierwszego trenera BKS Aluprof Wiesława Popika.

Mirosław Zawieracz
Mirosław Zawieracz · fot. BKS Aluprof Bielsko-Biała


Mirosław Zawieracz przez ostatnie trzy sezony prowadził PTPS Piła, z którym awansował do siatkarkiej elity. Wcześniej był drugim trenerem Jokera Piła, a następnie prowadził Płomień Sosnowiec i Jadar Radom. W sezonie 2012/2013 będzie szkoleniowcem BKS Aluprof.

- Zarząd klubu zadecydował o zmianie szkoleniowca i tak się stało, że to ja będę w przyszłym sezonie prowadził bielski zespół. Klub z Bielska-Białej ma ogromne tradycje, to ikona żeńskiej siatkówki, dlatego też nad propozycją z Bielska-Białej długo się nie zastanawiałem - mówi nowy szkoleniowiec BKS Aluprof i dodaje, że nie bez znaczenia był fakt, że BKS Aluprof to klub stabilny.

- W dzisiejszych czasach, przy krachu gospodarczym różnie w klubach bywa z budżetem. W Bielsku-Białej jest klub stabilny, nic mu nie grozi i choć nie będziemy mieli zespołu gwiazd jak Police czy Dąbrowa Górnicza, to na pewno będziemy mieli zespół walczący w każdym meczu. Na pewno zespół zostanie odmłodzony, bo chcemy, by wielkie wyniki przyszły za rok czy dwa. Jestem pewny, że w Bielsku-Białej stworzymy ciekawy zespół - mówi nowy bielski trener i podkreśla, że na szczegóły jeszcze za wcześnie.

- Toczą się rozmowy z siatkarkami, które w tym sezonie grały w BKS Aluprof. Rozmawiamy też z innymi siatkarkami, bo kilka siatkarek z Bielska odejdzie. Podobnie jest ze sztabem szkoleniowym. Za wcześnie, by mówić już konkretnie kto zostanie, a kto nie, bo wciąż prowadzone są rozmowy - mówi trener Mirosław Zawieracz.

ab / bielsko.info
źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.