bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 10 maja 2013
  • wyświetleń: 2562

Pięć medali bielskich gimnastyczek

Tradycyjny, dziewiąty już, Ogólnopolski Turniej Beskidów w gimnastyce artystycznej, zgromadził na starcie (27-28.04) w Bielsku-Białej ponad 150 zawodniczek. Wśród nich mocną grupę stanowiły reprezentantki Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej. Podopieczne Anny Duszy wywalczyły pięć medali.

Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej
Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej · fot. UM Bielsko-Biała


Na najwyższym stopniu podium zawodów zorganizowanych przez SGA przy finansowym wsparciu Miasta Bielska-Białej w roczniku 2005 stanęła Natalia Polaczek, która za układ taneczny otrzymała łączną notę 11,400 i wyprzedziła koleżankę klubową Kingę Ceglarek (10,100). Poza konkursem wystartowała Kinga Kwaśny, której nota 9,150 była lepsza od wyniku uzyskanego przez trzecią w tej kategorii wiekowej Martę Marczewską z SGAiS Olimpia Kraków (9,000).

Ponadto srebrne medale wywalczyły: Weronika Pasieka w roczniku 2003 za układy ze skakanką i obręczą uzyskując łączną notę 22,300; Oliwia Dajda w roczniku 2004 za układ taneczny i ćwiczenia ze skakanką gromadząc w sumie 20,700 pkt. oraz Dominika Pasieka w kategorii rocznik 2006 i młodsze otrzymując za układ taneczny 9,500 pkt. i nieznacznie przegrywając z Laurą Banaczek z SGA Gdynia. Pozostałe rywalki zostały o ponad punkt z tyłu.

Tym razem na podium nie udało się wspiąć najbardziej utytułowanym zawodniczkom bielskiego klubu. W kategorii juniorek (2000-1998) Adrianna Szatan, choć za ćwiczenia z obręczą otrzymała najwyższą notę, to w wieloboju, w którym sumowano punkty także za układy z piłką i maczugą ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu, a Karolina Stettner zajęła piątą pozycję. Natomiast startująca w kategorii juniorek młodszych Marta Czak za ćwiczenia z obręczą i układ wolny wywalczyła piątą pozycję.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.