bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 9 maja 2013
  • wyświetleń: 2235

Znamy mistrza amatorskiej ligi

Rozgrywki bielskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, w której w sezonie 2012/2013 uczestniczyło 12 zespołów w I lidze i 11 na jej zapleczu, dobiegły końca.

siatkówka
Mistrzem ALS została drużyna Benq Kaefer Stars'i


W poniedziałek rozegrane zostały mecze decydujące o tym, że mistrzem 12 edycji ALS została drużyna „Benq Kaefer Stars’i”, grająca w składzie: Krzysztof Czubiński - kapitan, Jarosław Barnaś, Sebastian Piotrowski, Mateusz Piotrowski, Piotr Kluska, Paweł Kristof, Dariusz Kóska, Wojciech Musiolik, Grzegorz Musiolik, Krzysztof Łukasik. Oni odebrali okazały puchar, złote medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Bielsko-Biała.

- Co prawda „Stars’i” obronili tytuł wywalczony przed rokiem, ale przyszło im to z ogromnym trudem - mówi organizator rozgrywek Przemysław Tworzyański. - Powoli następuje zmiana warty. Młodzież z zespołu „Wilkowice” śmiało atakowała, po drodze do finału eliminując między innymi faworyta, za jakiego uchodziła drużyna „Bartek”. Trzeba dodać, że finał zakończony wynikiem 3:2 był niezwykle zacięty i emocjonujący o czym świadczą także kartki, którymi sędziowie karali zawodników. Walka o zwycięstwo toczyła się bowiem do ostatniej piłki i nikt nie odpuszczał - dodaje organizator ligi.

Trzecie miejsce zajął „Gedeon”, wygrywając z „CSW Kozy”, a awans do I ligi zapewnił sobie „Środek Czechowice”, który pokonał młodzież grającą pod szyldem „BBTS”. Zajmując drugie miejsce w II lidze młodzi bielszczanie uzyskali prawo gry w barażach o awans do I ligi w następnym sezonie, który tradycyjnie rozpocznie się w pierwszy poniedziałek października.

br / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.