bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 6 maja 2013
  • wyświetleń: 3323

Akrobaci w krajowej czołówce

W rozegranych w Rudzie Śląskiej Ogólnopolskich Zawodach w Akrobatyce Sportowej, Skokach na ścieżce i trampolinie, wystartowało około 300 zawodników z całego kraju. Wśród nich z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci KS Start Bielsko-Biała, zajmując drugie miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej.

akrobatyka
fot. KS Start


Debiutujące w II klasie w konkurencji dwójek Wiktoria Pazik i Justyna Pytko zajęły drugie miejsce, a Aleksandra Gałka i Anna Polak uplasowały się na trzecim miejscu. Także w konkurencji trójek bielszczanki wywalczyły srebro: Wikoria Chrzan, Wiktoria Pazik, Justyna Pytko oraz brąz: Patrycja Czerwińska, Magdalena Fuchs, Katarzyna Grzegorzek.

W klasie III w dwójkach dziewcząt Gabriela Frączek i Julia Góra również zdobyły drugie miejsce. A jeszcze większym dorobkiem medalowym mogą się pochwalić chłopcy. W dwójkach bielszczanie opanowali podium. Grzegorz Laszczak i Tomasz Gałka zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając Bartłomieja Hałata i Miłosza Szmytkowskiego oraz Macieja Brunowskiego i Jakuba Chrobaka. W czwórkach: Grzegorz Laszczak, Tomasz Gałka, Bartłomiej Hałat i Miłosz Szmytkowski okazali się najlepsi.

W klasie młodzieżowej także nie brakowało bielskich akcentów na podium, bo w rywalizacji chłopców zwycięstwa odnieśli Oliwer Skrudlik i Dominik Rycak w dwójkach oraz Oliwer Skrudlik, Oskar Nycz, Martin Stanclik i Dominik Rycak w czwórkach. Ponadto w rywalizacji dziewcząt Barbara Polak i Inez Stefańska zajęły pierwsze miejsce w dwójkach, a w konkurencjach trójek Barbara Polak, Inez Stefańska i Martyna Zaporowska uplasowały się na drugiej pozycji.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.