bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 22 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2254

Bielszczanin wicemistrzem Europy

Wielki sukces reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Kadetów ma bielski akcent. Kapitanem biało-czerwonych, którzy w Lakteszi (Bośnia i Hercegowina) sięgnęli po tytuł wicemistrza Starego Kontynentu, był wychowanek BBTS Włókniarz - Bartosz Bućko.

bućko
Bartosz Bućko wicemistrzem Europy


Po wygraniu wszystkich pięciu spotkań w fazie kwalifikacyjnej biało-czerwoni bez straty seta awansowali do półfinału, w którym także 3:0 (25:14, 25:23, 25:13) wygrali w sobotę z Finlandią, a najwięcej punktów, bo aż 23, zdobył w tym spotkaniu stypendysta Miasta Bielska-Białej w latach 2010-2012.

Obecny uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale także w meczu finałowym w niedzielę z Rosją wzniósł się na wyżyny zdobywając 20 punktów, ale rywale okazali się lepsi i wygrali 3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:21).

Srebrny medal to jednak bez wątpienia ogromny sukces polskich kadetów, a do zespołowego osiągnięcia Bartosz Bućko, jako jedyny uczestnik turnieju, dodał dwie indywidualne nagrody. Został bowiem najlepszym punktującym i najlepiej atakującym zawodnikiem Mistrzostw Europy Kadetów.

Z tych sukcesów bez wątpienia dumni mogą być rodzice utalentowanego siatkarza: mama Ewa, która w reprezentacji rozegrała 51 spotkań i była zawodniczką mistrzowskiego BKS Stal oraz tata Wojciech trener, który z BKS Stal sięgnął po mistrzowski tytuł, a obecnie jest prezesem BBTS Włókniarz.

W Meksyku rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Kadetów, na których po kwietniowych występach na parkietach Bośni i Hercegowiny Polska stawiana jest w gronie faworytów.

pola / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.