Sport

• 20 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1417

Muszynianka lepsza do BKS

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna pokonała BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:20, 16:25, 25:15).

bks aluprof
BKS Aluprof walczy o brąz · fot. BKS Aluprof

Bank BPS: Serena, Popovic, Dziękiewicz, Anioł, Werblińska, Jagieło, Maj (libero) oraz Kaczmar, Rousseaux, Kasprzak, Sieradzan

BKS Aluprof: Wołosz, Horka, Bergrova, Pelc, Cella, Sieczka, Sawicka (libero) oraz G. Wojtowicz, Szymańska, Frąckowiak, Łyszkiewicz

MVP: Anna Werblińska

W sobotę w Muszynie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna i BKS Aluprof rozpoczęły walkę o brązowy medal mistrzostw Polski. Faworytem spotkania były gospodynie, które podczas tego sezonu wygrały z bielszczankami trzy razy (jeden ligowy i dwa w pucharze CEV) przy jednej tylko wygranej BKS Aluprof. Bielskie siatkarki nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry i chciały w Muszynie wywalczyć choćby jeden punkt dający nadzieje na zdobycie brązowego medalu za tydzień w Bielsku-Białej.

Po sobotniej potyczce pierwszy krok w stronę podium zrobiły podopieczne Bogdana Serwińskiego, które pokonały BKS Aluprof 3:1.
Początek meczu był lepszy w wykonaniu podopiecznych Wiesława Popik, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4.

Muszynianki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 11:10. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły jednym punktem, by chwilę później rozpocząć budowanie przewagi. Przy stanie 24:21 wydawało się, że set jest już zakończony, tymczasem dzięki atokom Heleny Horki bielszczanki wyrównały na po 24. Niestety na więcej nie było ich stać i po ataku Sanji Popović Bank BPS wygrał pierwszą partię 26:24.

W drugim secie na pierwszej przerwie technicznej Muszyna wygrała 8:7, nadrugiej dołożyła jeden punkcik. Chwilę później Muszynianki zdobyły kilka punktów, które pozwoliły im kontrolować wydarzenia w drugiej partii. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:20 i prowadziły w meczu 2:0.

W trzeciej odsłonie wreszcie do boju ruszyły przyjezdne, które podobnie jak w pierwszym secie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej. Tym razem jednak nie oddały prowadzenia, a wręcz przeciwnie powiększały przewagę, która na drugiej przerwie wynosiła już 10 punktów! Do końca tego seta zespół Wiesława Popika nie pozwolił gospodyniom na wiele i wygrał 25:16.

Wydawało się, że bielszczanki wreszcie złapały właściwy rytm. Tymczasem czwarta partia rozpoczęła się dla nich fatalnie. Od początku tego seta lepiej grały siatkarki z Muszyny, które szybko zyskały przewagę, której nie oddały do samego końca. Wygraną 25:15 skutecznie zrewanżowały się za dotkliwą porażkę w trzecim secie. Cały mecz 3:1 wygrały gospodynie.

new / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała