• 14 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2931

Górnik Zabrze - Podbeskidzie 0:1

Podbeskidzie kontynuuje dobrą passę! W niedzielę Górale wygrali wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 1:0. Jedyną w meczu bramkę zdobył najlepszy strzelec zespołu - Robert Demjan.

demjan

demjan

Już w 4. minucie spotkania ciekawą akcję stworzyli piłkarze gości. Z prawej strony boiska w pole karne płasko dośrodkował Marek Sokołowski, piłkę dobrze opanował Damian Chmiel i zgrał ją do Róberta Demjana. Słowak uderzył jednak niecelnie. Kilka minut później bielszczanie przeprowadzili szybką kontrę, po której napastnik Podbeskidzia miał jeszcze lepszą okazję do pokonania Łukasza Skorupskiego, lecz po dograniu Piotra Malinowskiego fatalnie chybił z bliskiej odległości.

Z czasem inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze. Trzy razy w dobrej sytuacji znalazł się Ireneusz Jeleń, ale za każdym razem uprzedzali go obrońcy drużyny rywala. W 22. minucie po wrzutce Aleksandra Kwieka z rzutu rożnego bliski zdobycia bramki głową był Bartosz Iwan, ale mimo niepewnej interwencji Richarda Zajaca pomocnik Górnika nie zdołał umieścić piłki w siatce. Potem, po dośrodkowaniu Kwieka z rzutu wolnego, w polu karnym głową uderzał odwrócony tyłem do bramki Ołeksandr Szeweluchin, ale nie udało mu się zaskoczyć bramkarza. Jeszcze przed przerwą zabrzanie mogli wyjść na prowadzenie. Z rzutu rożnego groźnie dośrodkował Mariusz Magiera i był bliski zdobycia bramki, jednak piłka przeleciała obok bramki, a nie zdołał jej także sięgnąć Adam Danch.

Pierwszy godny uwagi strzał w drugiej połowie oddał z rzutu wolnego Magiera, ale Zajac bez problemu złapał piłkę. Potem zza pola karnego uderzał Sergei Mošnikov, lecz piłka poszybowała ponad bramką. Swoją szansę po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego zmarnował też Jeleń, który niecelnie uderzył głową, a chwilę później po podaniu Nakoulmy chybił Grzegorz Bonin. W 72. minucie groźny kontratak przeprowadzili goście. Wprowadzony chwilę wcześniej Fabian Pawela wbiegł w pole karne i mógł uderzyć lub dograć do dobrze ustawionego Demjana. Zdecydował się jednak na strzał, który obronił Skorupski. W 87. po zamieszaniu przed polem karnym Górnika w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Chmiel, ale Skorupski uprzedził pomocnika gości. Chwilę później Pawela zgrał piłkę głową do Demjana, a słowacki napastnik świetnie ją opanował, ograł Szeweluchina i pokonał bramkarza.

Górnik Zabrze 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
0:1 - Róbert Demjan 88

Górnik: 28. Łukasz Skorupski - 17. Paweł Olkowski, 26. Adam Danch, 5. Ołeksandr Szeweluchin, 21. Mariusz Magiera - 14. Préjuce Nakoulma, 38. Bartosz Iwan, 29. Krzysztof Mączyński, 6. Aleksander Kwiek (42, 7. Sergei Mošnikov), 15. Grzegorz Bonin (67, 10. Konrad Nowak) - 30. Ireneusz Jeleń (67, 23. Tomasz Zahorski).

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 21. Tomasz Górkiewicz - 8. Damian Chmiel, 28. Dariusz Łatka, 27. Adam Deja (46, 2. Michal Piter-Bučko), 19. Marko Ćetković (69, 20. Fabian Pawela), 13. Piotr Malinowski (80, 29. Mateusz Janeczko) - 23. Róbert Demjan.

Żółte kartki: Danch - Deja, Konieczny, Chmiel.