Sport

• 8 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2118

BBTS walczy o awans do Plus Ligi

Bielszczanie dzięki skutecznej grze, zarówno w zagrywce, jak i w ataku, prowadzą w rywalizacji ze Ślepskiem Suwałki 2:0 i do awansu do dalszej fazy brakuje im jeszcze tylko jednego zwycięstwa.

Oba pojedynki obfitowały w akcje godne pierwszoligowych boisk. Rozgrywający często decydowali się na kombinacyjną grę - jeśli było to oczywiście możliwe, dzięki dobremu dograniu - która na pewno mogła spodobać się publiczności. Najwięcej emocji dostarczył zwłaszcza drugi set pierwszego meczu, w którym drużyny raz po raz wychodziły na jednopunktowe prowadzenie.

W pamięci zostaną również świetne obrony gospodarzy - Adam Swaczyna był pewnym punktem swojej drużyny, za co słusznie dostał MVP. Zwłaszcza akcja z wspomnianego seta, w której Adrian Buchowski na czystej siatce został podbity przez Jarosława Macionczyka, kapitana BBTS. Błyskotliwych obron nie zabrakło także w niedzielę, tutaj umiejętnościami piłkarskimi popisał się Mariusz Gaca.

- Chcielibyśmy zakończyć rywalizację już w sobotę, ale nie zapominajmy, że Ślepsk u siebie przegrał jak dotąd tylko dwa razy. Znamy wartość tego przeciwnika, na pewno trzeba będzie się postarać, żeby wygrać tam mecz - zapowiada trener BBTS-u, Janusz Bułkowski.

ab / bielsko.info, źródło: bbtsbielsko.pl