bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 8 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1740

Bielszczanin zdobył brązowy medal

W rozegranych w Kątach Wrocławskich Mistrzostwach Polski Młodzieży w judo zawodnik KS Gwardia Bielsko-Biała potwierdził, że należy do krajowej czołówki. W kategorii do 60 kilogramów Sebastian Sojka zdobył brązowy medal.

Podopieczny Andrzeja Grzegorzka zaczął rywalizację od zwycięstwa z Kamilem Wereszczakiem z WKS Flota Gdynia, a w drugiej rundzie pokonał Krzysztofa Ciesielskiego z Gwardii Wrocław. Potknął się jednak w półfinale, przegrywając po zaciętym boju z Bartłomiejem Garbacikiem z TS Wisła Kraków.

Nie załamał się jednak chwilowym niepowodzeniem tylko skoncentrował się przed swoją ostatnią walką turnieju, której stawką było trzecie miejsce w Polsce. Pojedynek z Rafałem Witusiem z Gwardii Wrocław trwał krótko, bo bielszczanin szybko wykonał rzut kończący rywalizację.

Blisko medalu była także Monika Zabrocka, która w kategorii do 48 kilogramów zakończyła rywalizację na piątym miejscu. Na drodze do strefy medalowej wychowance Lecha Kopcia stanęła Joanna Stankiewicz z AZS AWF Warszawa. Bielszczanka przegrała minimalnie 0:1 i została sklasyfikowana poza podium, a warszawianka wygrywając następne walki pewnie sięgnęła po mistrzowski tytuł.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.