bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 25 marca 2013
  • wyświetleń: 1473

Tegoroczne Para-Ski bez skoków

Ponad 60 zawodników wystartowało w XIX Pucharze Polski Para-Ski. Jedną z konkurencji zimowego wieloboju miały być skoki spadochronowe na celność lądowania, jednak - ze względu na warunki pogodowe - organizatorzy musieli je odwołać.

paraski
Strzelanie to jedna z konkurencji zawodów Para-Ski


- Niska podstawa chmur oraz zamglenie nie pozwoliły na rozegranie spadochronowej konkurencji na celność lądowania podczas XIX Pucharu Polski Para-Ski - poinformował Piotr Dziergas prezes bielskiego oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy, współorganizatora zawodów, które odbywały się w Bielsku-Białej i Szczyrku w dniach od 6 do 9 marca.

Szkoda, bo do udziału zgłosiło się ponad 60 zawodników (z Polski oraz Czech), wśród których znalazło się pięć kobiet. Rozegrano pozostałe trzy konkurencje zimowego wieloboju, czyli narciarski slalom gigant, pływanie i strzelanie. Klasyfikację prowadzono w różnych kategoriach - kobiety, mężczyźni, POPS, OPEN, indywidualnie i drużynowo.

Miejscem rozgrywania konkurencji narciarskiej i pływackiej był Szczyrk (slalom gigant na trasie zjazdowej FIS na Skrzycznem, pływanie - na basenie COS). Strzelanie odbywało się na strzelnicy 18. batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej. Również w Bielsku-Białej miały być wykonywane skoki spadochronowe. Skoki były planowane z udostępnionego przez Wojska Lądowe śmigłowca W-3 Sokół z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

br / bielsko.info
źródło: lotniczapolska.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.