bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 25 marca 2013
  • wyświetleń: 2487

Stypendia dla bielskich sportowców

Już po raz jedenasty bielscy sportowcy otrzymali indywidualne stypendia przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej za znaczące wyniki uzyskane na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej.

Wśród 48 tegorocznych stypendystów jest: 16 przedstawicieli sportów walki (judo, ju-jitsu, kick-boxing, karate), 9 przedstawicieli futsalu, 7 przedstawicieli gimnastyki artystycznej, 2 przedstawicieli sportów lotniczych i sportów motocyklowych oraz po 1 przedstawicielu narciarstwa alpejskiego, tenisa ziemnego, saneczkarstwa i radioorientacji sportowej.

Stypendystami zostało również 8 sportowców niepełnosprawnych, reprezentujących Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”.

Stypendia dla bielskich sportowców · fot. UM Bielsko-Biała


Prezydent Jacek Krywult przyznał również nagrodę za osiągnięcie sportowe w 2012 roku. Otrzymał ją Sebastian Kawia, za zdobycie złotego medalu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata w klasie 15-metrowej w Uvalde.

Wyróżnieniami za osiągnięcia w minionym roku uhonorowano także zawodników Gwardii Bielsko-Biała - Maję Rasińską i Patryka Wawrzyczka za zdobycie brązowych medali Mistrzostw Polski Seniorów w Judo.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.