bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 21 marca 2013
  • 23 marca 2013
  • wyświetleń: 6113

Rozpoczynają sezon biegowy

Za nami:

W najbliższą sobotę na kilkudziesięciu stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce wystartuje czwarta edycja akcji "Biegam, bo lubię". Pobiegać będzie można również w Bielsku-Białej.

dorota łaba
fot. biegambolubie.com.pl


"Biegam, bo lubię" to akcja skupiona na popularyzacji aktywności fizycznej, a zwłaszcza biegania, realizowana poprzez organizację co tygodniowych zajęć z trenerami na stadionach lekkoatletycznych, na których trenerzy prowadzą ćwiczenia ruchowe oraz udzielają wskazówek dotyczących treningu.

- Od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens, że przeniesienie jej do innych miast, jak najdalej i jak najszerzej pozwoli na to, że w każdym miejscu naszego kraju będzie możliwość co tygodniowego spotkania się z trenerem i innymi biegaczami, którzy wprowadzą w bieganie każdego nowo przybyłego. Wierzymy, że niedługo zaczną nas naśladować także inne kraje. Dziś, dzięki pomocy sponsorów możemy tę akcję rozszerzyć, już jako Fundacja - mówią organizatorzy "Biegam, bo lubię".

W Bielsku-Białej akcja będzie odbywać się w każdą sobotę o godzinie 9.30 na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy. Zajęcia poprowadzi duet Jarosław Gniewek - Dorota Łaba.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.