Sport

  • 2 lipca 2024
  • wyświetleń: 533

Bielszczanin srebrnym medalistą na Mistrzostwach Europy Kadetów w Judo

Jakub Kurowski, judoka z Bielska-Białej, stanął na podium Mistrzostw Europy Kadetów w Judo. Zawodnik PTS Janosik, walczący w kategorii wagowej do 60 kg, sięgnął po srebrny medal, stając się wicemistrzem Europy.

Bielszczanin srebrnym medalistą na Mistrzostwach Europy Kadetów w Judo
Bielszczanin srebrnym medalistą na Mistrzostwach Europy Kadetów w Judo · fot. organizator"W rozegranych w Sofii Mistrzostwach Europy Kadetów w Judo Jakub Kurowski najpierw pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną, pokonując kolejno Węgra Bence Galo, Łotysza Eriksa Homkę i Azera Nihada Rahimowa. W półfinale zawodnik PTS Janosik pokonał Serba Veljko Varnicicia. W walce o złoto rywalem Kurowskiego był lider światowego rankingu Izraelczyk Izhak ASHPIZ. Tym razem przeciwnik okazał się zbyt mocny. Kurowski przegrał i zajął ostatecznie drugie miejsce" - pisze o sukcesie bielszczanina Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Sukces Jakuba Kurowskiego na Mistrzostwach Europy Kadetów w Judo nie jest przypadkiem. To kolejny imponujący występ młodego zawodnika PTS Janosik. Warto podkreślić, że w zawodach wzięło udział 511 judoków z 44 krajów, co świadczy o ich randze i prestiżu.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.