Sport

  • 24 czerwca 2024
  • 28 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1710

Rowerowo w ramach akcji #AktywnaŚroda. Jedziemy nad Wilczy Staw

Za nami:

W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się przez Cygański Las, Wapienicę i Jaworze na Błatnią. Wracaliśmy do Bielska-Białej przez Klimczok i Szyndzielnię. Wyszła dość ciekawa trasa z dużą ilością przewyższeń i trudnymi podjazdami. W tym tygodniu będzie prościej. Poniżej wszystkie szczegóły i prosimy się z nimi dokładnie zapoznać, by uniknąć nieporozumień.

Aktywna środa
#AktywnaŚroda w dniu 19.06.2024. Zdjęcie kilkadziesiąt minut przed burzą, która goniła nas od zachodu · fot. sid / bielsko.info


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie - dla własnego zdrowia i ogólnej rozrywki. Akcja ma zadanie w niezobowiązujący sposób promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny (mamy tu na myśli wycieczki skiturowe i rowerowe). Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej szczyrkowskiej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach, a teraz wiosną latem przyszedł czas na wycieczki rowerowe.


Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Jak to zrobić? To proste!

Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower elektryczny i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na ul. Bystrzańskiej 29 w Bielsku-Białej (z tyłu sklepu Pamirbike) Musicie wybaczyć ale nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd punkt 18.00.


Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Rezerwacji można dokonać [b]najpóźniej do środy, do godziny 14.00. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są: [/b]

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampki, bo końcówkę trasy pojedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda, ale tutaj dodatkowa i bardzo ważna informacja! Prosimy zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Ważne żeby sprzęt święcący wytrzymał na baterii około godziny. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.

Jeśli już dokonaliście rezerwacji, także prosimy o wiadomość na adres aktywnasroda@bielsko.info, gdzie zaznaczcie, że macie rower z wypożyczalni i dopiszcie swój numer telefonu (mimo tego, że był podawany podczas rezerwacji sprzętu).
Jaka trasa?Ruszamy o 18.00 spod sklepu rowerowego Pamirbike i przez Straconkę dojeżdżamy pod Gaiki. Tam drogami pożarowymi docieramy do Kóz, gdzie podjedziemy na Wilczy Staw i pokręcimy się chwilę w rejonie kamieniołomu. Tym razem nie robimy pętli i wracamy tą samą bezpieczną i sprawdzoną drogą. Przewidujemy do 40 kilometrów i przewyższenie na poziomie do 1000m, więc nie będzie tzw. wyrypy. Będziemy poruszać się głównie utwardzonymi drogami pożarowymi. Miejscami mogą być luźne kamienie i inne, niezbyt skomplikowane przeszkody terenowe. Wymagane są m.in. podstawowe umiejętności jazdy poza drogami asfaltowymi. Powrót pod wypożyczalnię planujemy między godziną 21.00 a 22.00, więc po zachodzie słońca. Prosimy o zabranie ze sobą dodatkowego źródła światła (np. czołówka lub zwykła latarka, którą można łopatologicznie przyczepić taśmą do kierownicy).

Jak wspomnieliśmy, każda osoba udająca się na wspólną wycieczkę, proszona jest o potwierdzenie swojego udziału poprzez adres aktywnasroda@bielsko.info

To ważne, bo w przypadku niespodziewanej zmiany planów (np. pogorszenie warunków pogodowych), dajemy znać w formie SMS tylko osobom, które zadeklarowały wspólny wyjazd. Nie zgłosisz się? Nie miej później do nas pretensji, że nie wiesz gdzie jesteśmy i co robimy.


Aktywna środa
Wilczy Staw to dość magiczne miejsce. Co prawda dziś wygląda inaczej niż na tym zdjęciu, ale to nie oznacza, że nie jest wart odwiedzenia · fot. sid / bielsko.info


Jak się ubrać?Ciepło, wygodnie i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Pamiętajcie, że po zmroku w górach jest znacznie chłodniej niż w mieście. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę ciała. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, drugi komplet cieplejszych rękawiczek i coś co można założyć pod kask (np. czapkę, bandankę czy chustę). Pamiętajcie, że lepiej się ubrać jak jest chłodno, niż zgrzać (spocić) i później się rozbierać, a później zaliczyć tydzień L4 leżąc w łóżku z gorączką. Będziemy brudni nawet jeśli wcześniej dłuższy czas nie padało, więc jeśli ktoś na miejsce startu podjeżdża samochodem, to zdecydowanie polecamy zabrać coś do przebrania żeby nie pobrudzić foteli.

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to trzeba mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr w zupełności powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia jeśli ktoś takowe ma. Każdy uczestnik wycieczki ma mieć kask (własny lub wypożyczony). Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środowego popołudnia. Zapraszamy!

Kilka ważnych informacji.Na wycieczkę zapraszamy osoby dorosłe, samodzielnie i odpowiedzialne. Nie jest to wycieczka zorganizowana w rozumieniu prawa i każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Prosimy natomiast by ubrać kask i być trzeźwym. Nie będziemy za nikim biegać z alkomatem, ale jak ktoś się będzie zachować dziwnie, to stanowczo poprosimy by jechał w innym kierunku (były już takie przypadki). Z naszej strony zapewniamy, że przewodnicy dołożą wszelkich starań, by każdy wiedział gdzie ma jechać i jeśli ktoś będzie miał jakąś drobną usterkę, to chwilę zaczekamy na jej usunięcie. Jedziemy w miarę zwartej grupie i wzajemnie się wspieramy. Wspólne wyjazdy mają na celu to, by było w grupie było raźniej. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie da rady jechać dalej, wskażemy drogę do miasta, a powrót pod wypożyczalnię lub do domu trzeba będzie sobie zorganizować samodzielnie. Prosimy nie wymagać żeby Wam w góry wezwać taksówkę z bagażnikiem rowerowym ;)

Jeszcze raz przypominamy o naładowanym telefonie i latarce.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj