Sport

  • 10 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2094

[FOTO] Morderczy bieg w Dolomitach. Przebiegło go dwóch mieszkańców regionu

"Biegam Żeby Żreć Więcej Ciastków" - to jakby nie patrzeć dość humorystyczna nazwa grupy ludzi, którzy kochają biegi górskie. Wśród nich są amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, ale są także "starzy wyjadacze", którzy zaskakują innych swoimi osiągnięciami. Marek Dudziak z Jaworza i Michał Kuśmierski z Bielska-Białej w miniony weekend wystartowali w biegu Dolomiti Extreme Trail. Dystans i przewyższenie tej prestiżowej imprezy powalają z nóg najlepszych biegaczy na świecie.

Dolomiti Extreme Trail - 7/8.06.2024 · fot. materiały udostępnione przez zawodników


Ponad 100km i około 7000m przewyższenia to liczby, które robią wrażenie. Dla niezorientowanych dla porównania, trasa na Szyndzielnię spod Dębowca to ok. 5-6km i ok. 600m przewyższenia. Zawodnicy startujący w Dolomiti Extreme Trail mieli 30 godzin na ukończenie biegu. Michał Kuśmierski, znany w regionie z organizacji Wyzwania Klimczoka, na mecie zameldował się po 22 godzinach. Niespełna 2 godziny później dobiegł Marek Dudziak, współorganizator wyzwania Błatnia Challenge. Miejsca nie są ważne. Sam fakt ukończenia tego ekstremalnego biegu w wyznaczonym czasie to niekwestionowany sukces.

Profil wysokościowy biegu Dolomiti Extreme Trail
Profil wysokościowy biegu Dolomiti Extreme Trail · fot. mat. prasowe


Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy, a każdemu kto ma ochotę zacząć biegać po górach, lub szuka towarzystwa do wspólnych treningów, serdecznie polecamy grupę Biegam Żeby Żreć Więcej Ciastków.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.