Sport

  • 7 maja 2024
  • wyświetleń: 1203

Wieczorna eskapada na Skrzyczne. Zapraszamy na akcję #AktywnaŚroda

Za nami:

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji #AktywnaŚroda wybraliśmy się na mały objazd gór w okolicy Szczyrku. Był Biały Krzyż, Hala Skrzyczeńska i zjazd świeżo otwartą trasą Hip HopA. W tym tygodniu znów ruszamy ze Szczyrku, ale w planach mamy zdobycie Skrzycznego. Zapraszamy na 8 maja na godzinę 18.00 na kolejną odsłonę akcji #AktywnaŚroda. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. Bardzo prosimy się z nimi dokładnie zapoznać by uniknąć nieporozumień.

Aktywna środa
Akcja #AktynaŚroda w dniu 1.05.2024 · fot. Łukasz Zacny / Szlakami naszego życia


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie - dla własnego zdrowia i ogólnej rozrywki. Akcja ma zadanie promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny (mamy tu na myśli wycieczki skiturowe i rowerowe). Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej szczyrkowskiej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach i teraz wiosną przyszedł czas na wycieczki rowerowe.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Jak to zrobić? To proste!

Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower elektryczny i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na ul. Salmopolskiej 14a w Szczyrku, pod wypożyczalnią rowerową Pamirbike. Musicie wybaczyć ale nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd punkt 18.00.


Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampki, bo końcówkę trasy pojedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda, ale tutaj dodatkowa i bardzo ważna informacja! Prosimy zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Ważne żeby sprzęt święcący wytrzymał na baterii około godziny. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.

Jeśli już dokonaliście rezerwacji, także prosimy o wiadomość na adres aktywnasroda@bielsko.info, gdzie zaznaczcie, że macie rower z wypożyczalni i dopiszcie swój numer telefonu (mimo tego, że był podawany podczas rezerwacji sprzętu).

Aktywna środa
Akcja #AktynaŚroda w dniu 1.05.2024 · fot. Łukasz Zacny / Szlakami naszego życia


Jaka trasa?O 18.00 ruszamy spod wypożyczalni Pamirbike przy ul. Salmopolskiej 14a w Szczyrku i kierujemy się w
stronę Skrzycznego. Trasa o długości ok. 25km i przewyższeniu 800 metrów będzie niebanalna, bo trochę pokręcimy po lesie podziwiając widoki. Powrót pod wypożyczalnię planujemy około godziny 21.00. Jest to godzina orientacyjna, a czas będzie zależeć o tempa grupy i tego czy po drodze będą jakieś przygody (np. przebita opona czy urwany łańcuch).

Prognozy pogody wskazują, że środa będzie pochmurna z możliwością opadów (na moment publikacji artykułu prawdopodobieństwo opadów jest jednak znikome). W przypadku pogorszenia prognoz, które wpłyną na wycieczkę, będziemy informować zapisanych uczestników w formie SMS, dlatego ważny jest dla nas numer telefonu przy zgłoszeniu. Osoby, które się nie zapisały nie będą wiedzieć jaki jest dokładny plan wydarzeń. Do zobaczenia!

Jak się ubrać?Ciepło, wygodnie i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Pamiętajcie, że po zmroku w górach jest znacznie chłodniej niż w mieście. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę ciała. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową, drugi komplet cieplejszych rękawiczek i coś co można założyć pod kask (np. czapkę, bandankę czy chustę). Pamiętajcie, że lepiej się ubrać jak jest chłodno, niż zgrzać (spocić) i później się rozbierać, a później zaliczyć tydzień L4 leżąc w łóżku z gorączką. Będziemy brudni nawet jeśli wcześniej dłuższy czas nie padało, więc jeśli ktoś pod wypożyczalnie podjeżdża samochodem, to zdecydowanie polecamy zabrać coś do przebrania żeby nie pobrudzić foteli.

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to trzeba mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr w zupełności powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia jeśli ktoś takowe ma. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środowego wieczoru. Zapraszamy!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj