Sport

  • 29 kwietnia 2024
  • 1 maja 2024
  • wyświetleń: 3019

1 maja śmigamy w góry. Szykuje się fajna wycieczka. Zapraszamy na akcję #AktywnaŚroda

Za nami:

Ostatnie dwa tygodnie to przerwa od akcji #AktywnaŚroda. Pogoda wyjątkowo nie sprzyjała. W tym tygodniu będzie inaczej. A na dodatek, dla większości z nas 1 maja to dzień wolny od pracy, więc wycieczka rowerowa odbędzie się o innej porze. Poniżej wszystkie najważniejsze informacje i prosimy się z nimi DOKŁADNIE ZAPOZNAĆ, by później nie było zaskoczenia. Do zobaczenia!

Aktywna Środa
Ideą akcji #AktywnaŚroda jest wspólne aktywne spędzanie czasu · fot. sid


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie - dla własnego zdrowia i ogólnej rozrywki. Akcja ma zadanie promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny (mamy tu na myśli wycieczki skiturowe i rowerowe). Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach i teraz wiosną przyszedł czas na wycieczki rowerowe.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Jak to zrobić? To proste!

Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower elektryczny i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 10.15 w Szczyrku na ul. Salmopolskiej 14a, pod wypożyczalnią rowerową Pamirbike. Musicie wybaczyć ale nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd punkt 10:30.


Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.

Jeśli już dokonaliście rezerwacji, także prosimy o wiadomość na adres aktywnasroda@bielsko.info, gdzie zaznaczcie, że macie rower z wypożyczalni i dopiszcie swój numer telefonu (mimo tego, że był podawany podczas rezerwacji sprzętu).

Jaka trasa?O 10:30 ruszamy spod wypożyczalni Pamirbike przy ul. Salmopolskiej 14a w Szczyrku i kierujemy się w stronę Karkoszczonki. Tam w zależności od preferencji grupy, albo pojedziemy na Klimczok albo w przeciwnym kierunku do Brennej, przez szczyt Grabowa. Powrót pod wypożyczalnię planujemy około godziny 14.00. Jest to godzina orientacyjna, a czas będzie zależeć o tempa grupy i tego czy po drodze będą jakieś przygody (np. przebita opona czy urwany łańcuch).

Prognozy pogody wskazują, że środa będzie ładna i ciepła. Trasa ok. 30-40km z przewyższeniem na poziomie 1000-1400m będzie umiarkowanie trudna. Będziemy poruszać się po leśnych drogach, które miejscami są dość strome i kamieniste.

Jak się ubrać?Wygodnie, przewiewnie a jednocześnie w miarę ciepło. Będziemy brudni nawet jeśli wcześniej dłuższy czas nie padało, więc jeśli ktoś pod wypożyczalnie podjeżdża samochodem, to zdecydowanie polecamy zabrać coś do przebrania żeby nie pobrudzić foteli.

Co ze sobą zabrać?Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr w zupełności powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia jeśli ktoś takowe ma. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środowego wieczoru. Zapraszamy!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj