Sport

  • 27 kwietnia 2024
  • 5 maja 2024
  • wyświetleń: 2016

[FOTO] Pełna koncentracja i praca zespołowa zaowocowały. Bielscy kolarze jadą na Mistrzostwa Świata!

Materiał partnera:

W niedzielę 21 kwietnia zawodnicy Power of Science RK Exclusive Doors Team Łukasz Kenig, Piotr Trąba oraz Eduard Alickun wystartowali w UCI Gran Fondo World Series Neusiedlersee Radmarathon 2024 w Austrii. 126 km trasy, która wymagała od zawodników pełnej koncentracji i pracy zespołowej, zaowocowała kwalifikacją do Mistrzostw Świata w Danii!

Power of Science RK Exclusive Doors Team jadą na Mistrzostwa Świata w Danii! · fot. SportShot


- Zabierałem się w każdy większy atak i kontrolowałem pozycję. Po kilkudziesięciu kilometrach peleton się podzielił, moja grupa liczyła około 30 zawodników. Porywisty wiatr wprowadzał sporo zamieszania i trzeba było mieć oczy dookoła głowy. Ostatnie kilometry to jazda bez trzymanki. Znalazłem się w grupie, która walczyła na finiszu o wygraną. Ostatecznie po 126 km przejechanych w czasie 3h6min przy średniej prędkości 40.9 km/h mijam metę jako 13/204 w kategorii - mówi zawodnik Power of Science RK Exclusive Doors Team Łukasz Kenig.

Taki wynik dał Łukaszowi Kenigowi kwalifikację na tegoroczne mistrzostwa świata amatorów, które odbędą się w Danii. Bielszczanin wraz z Eduardem dojechali w czołówce i zajęli w kategorii M3, w której wystartowało 204 zawodników, następujące miejsca:
  • 8. miejsce - Eduard Alickun - kwalifikacja na MŚ,
  • 13. miejsce - Łukasz Kenig - kwalifikacja na MŚ.


Ponadto w kategorii M4 38. miejsce zajął Piotr Trąba, który także uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Świata.

Już teraz zawodnicy bielskiego teamu przygotowują się do światowego czempionatu, które odbędą się w w Danii. Zawody UCI Gran Fondo World Championships odbędą się od 29 sierpnia do 1 września.

Sponsorzy i partnerzy Teamu:
RK Exclusive Doors
ASC Auto System Complex
Rajbit Materiały Dachowe
Agropunkt Zator
Extral Aluminium
Grępielnia Fitness Club
http://www.litpol-trans.eu
Specialized Bielsko-Biała
No Limited
Miasto Bielsko-Biała
PRO BIKES
Verge Polska
BBB Cycling
226ers Poland
Power of Science

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.