Sport

  • 22 kwietnia 2024
  • 17 maja 2024
  • wyświetleń: 16115

Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było! Święto downhillu i enduro w Bielsku-Białej i Szczyrku

Za nami:

Między 17 a 19 maja w Bielsku-Białej i Szczyrku - po raz pierwszy w Polsce - odbywać się będą najbardziej prestiżowe i widowiskowe zawody w downhillu i enduro na świecie. Poznaliśmy pełny harmonogram Pucharu Świata WHOOP UCI MTB World Series!

Za niecały miesiąc w Bielsku-Białej i Szczyrku odbywać się będą najbardziej prestiżowe i widowiskowe zawody downhil
Za niecały miesiąc w Bielsku-Białej i Szczyrku odbywać się będą najbardziej prestiżowe i widowiskowe zawody downhillowe i enduro na świecie! · fot. Karolina Krasińska / UM Bielsko-Biała


Zawody rozgrywać się będą w trzech dyscyplinach, a finał każdej z nich odbędzie się innego dnia między 17 a 19 maja. W piątek zaplanowano Puchar Świata w enduro (EDR), a w sobotę zmagania E-EDR (enduro na rowerach wspomaganych elektrycznie) - oba na trasach kompleksu ścieżek rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej. Rywalizacja w obu dyscyplinach rozegrana będzie także w formacie Open, dzięki czemu - oprócz światowej elity i zawodowców - na starcie staną również najszybsi amatorzy. Finał obu wyścigów i dekoracja zwycięzców odbędzie się na terenie bielskich Błoni przy ul. Pocztowej.

Zwieńczeniem weekendu będzie Puchar Świata w Downhillu (DHI), najbardziej widowiskowej dyscyplinie rowerowej grawitacji. Finały odbędą się w niedzielę w Szczyrku i jak przystało na przysłowiową wisienkę na torcie, będą transmitowane na żywo w Eurosporcie, a dla publiczności na miejscu zorganizowana będzie strefa kibica z licznymi atrakcjami od globalnych partnerów serii.

Puchar Świata WHOOP UCI MTB World Series to niepowtarzalna okazja by zobaczyć największe gwiazdy tego sportu na żywo. Na liście startowej pojawią się między innymi tacy zawodnicy, jak: Loic Bruni, Vali Höll, Greg Minnaar, Rachel Atherton, Danny Hart, Tahnee Seagrave, Richie Rude, Isabeau Courdurier czy Jesse Malamed.

Nie zabraknie też reprezentantów Polski! Na starcie pojawi się Sławek Łukasik, najbardziej utytułowany polski downhillowiec, który od kilku lat podbija światową scenę enduro i ma szansę na wygraną na rodzimej ziemi. Zobaczyć będzie można też Katarzynę Burek, wielokrotną Mistrzynię Polski w obu dyscyplinach, która walczyć będzie o pierwszą dziesiątkę w Enduro.

Poza emocjami sportowymi organizatorzy zadbają o liczne atrakcje towarzyszące. Zarówno na bielskich Błoniach, jak i w Szczyrku zorganizowane będą strefy kibica z transmisjami live z zawodów na dużych telebimach, strefa expo z licznymi wystawcami z branży rowerowej, animacje i warsztaty dla dzieci, muzyka na żywo, wywiady z zawodnikami i strefa gastronomiczna. WHOOP UCI Puchar Świata MTB to impreza nie tylko dla fanów kolarstwa, ale dla całych rodzin!

Harmonogram zawodówŚroda 15.05
Enduro (EDR, E-EDR, Open): odprawa zawodników w Bielsku-Białej
Downhill (DHI): odprawa zawodników w Szczyrku

czwartek 16.05
Enduro (EDR, E-EDR, Open): ostatnie odprawy zawodników i treningi na trasach
Downhill (DHI): ostatnie odprawy zawodników i piesza inspekcja trasy
otwarcie strefy expo i strefy kibica na Błoniach w Bielsku-Białej
konferencja prasowa (wieczór)

piątek 17.05
Enduro (EDR, Open EDR): wyścig Pucharu Świata Enduro oraz Open Enduro
Downhill (DHI): dwie sesje treningowe na trasie (popołudniowa mierzona) strefa expo na Błoniach i zawody Pump Track dla dzieci strefa kibica na Błoniach: telebim z bieżącymi relacjami z wyścigu i wywiadami

sobota 18.05
Enduro (E-EDR, Open E-EDR): Wyścig Pucharu Świata E-Enduro oraz Open E-Enduro
Downhill (DHI): sesja treningowa, przejazdy kwalifikacyjne, półfinały
strefa expo na Błoniach, animacje dla dzieci, koncerty wieczorem
strefa kibica na Błoniach: telebim z bieżącymi relacjami z wyścigu i wywiadami

niedziela 19.05
otwarcie stref kibiców w Szczyrku: telebim z bieżącymi wynikami i transmisją live
downhill (DHI): sesja treningowa, finały juniorów LIVE, finał Elity LIVE


Plakat

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.