Sport

  • 2 kwietnia 2024
  • 3 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2016

Poświąteczna akcja #AktywnaŚroda. Dobra okazja by spalić nadmiarowe kalorie

Za nami:

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji #AktywnaŚroda wybraliśmy się rowerowo na Łysą Górę, Magurkę Wilkowicką i Gaiki. Pogoda dopisała i były fantastyczne widoki. Dopisała także frekwencja, ponieważ na miejsce startu zgłosiło się ponad 20 rowerzystów. W tym tygodniu ruszamy w rejon Hrobaczej Łąki. Szykuje się równie widokowa trasa o umiarkowanym stopniu trudności i całkiem pokaźnym przewyższeniu. Zapraszamy Was na akcję #AktywnaŚroda w dniu 3 kwietnia 2024 roku. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Aktywna środa
Zdjęcie z akcji #AktywnaŚroda w dniu 27 marca · fot. sid / bielsko.info


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie, dla własnego zdrowia i rozrywki. Akcja ma zadanie promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest zupełnie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowego nie ma, a jest akurat potrzebny. Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach i teraz przyszedł czas na wycieczki rowerowe, które mamy zamiar kontynuować cały sezon.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć.

Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na ul. Bystrzańskiej 29 w Bielsku-Białej, pod sklepem rowerowym Pamirbike. Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu.


Jeśli używacie aplikacji Strava, to zapraszamy do grupy.

Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampki, bo jedziemy większość trasy pojedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda, ale tutaj dodatkowa i bardzo ważna informacja! Prosimy zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Ważne żeby sprzęt święcący wytrzymał na baterii około 3 godziny. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.

Jeśli już dokonaliście rezerwacji, także prosimy o wiadomość na adres aktywnasroda@bielsko.info, gdzie zaznaczcie, że macie rower z wypożyczalni i dopiszcie swój numer telefonu.


Jaka trasa?O 18.00 ruszamy spod sklepu Pamirbike przy ul. Bystrzańskiej 29 i kierujemy się przez Straconkę w masywy leśne zbocza Gaików. Tam mało uczęszczanymi drogami dotrzemy na Hrobaczą Łąkę, skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przez dwa kolejne punkty widokowe wrócimy do Bielska-Białej. Trasa będzie przebiegać po utwardzonych leśnych drogach, na których na pewno będą luźne kamienie i miejscami błoto. Nie mamy w planach jazdy po żadnych skomplikowanych leśnych singlach, czy bardzo stromych zjazdach. Jeśli ktoś będzie chętny, wskażemy takie miejsca, gdzie bardziej ambitni będą mogli się wykazać. Trasa będzie miała długość ok. 30-35km i przewyższenie na poziomie ok. 1000m. Powrót planowany jest około godziny 21.00.

Prognozy pogody wskazują, że nie będzie padać. Wieczorem będzie natomiast troszkę chłodno (ok. 10'C), więc trzeba się dobrze ubrać. W przypadku zmiany prognoz lub innych nieprzewidzianych teraz zdarzeń, które wpłyną na wycieczkę, będziemy informować zapisanych uczestników w formie SMS, dlatego ważny jest dla nas numer telefonu przy zgłoszeniu. Do zobaczenia!

Jak się ubrać?Najlepiej tak jak na rower o tej porze roku - ciepło, wygodnie i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę i drugi komplet cieplejszych rękawiczek. Będziemy brudni nawet jeśli wcześniej dłuższy czas nie padało, więc jeśli ktoś pod wypożyczalnie podjeżdża samochodem, to polecamy zabrać coś do przebrania żeby nie pobrudzić foteli.

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to trzeba mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia jeśli ktoś takowe ma. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środowego wieczoru. Zapraszamy!

Aktywna środa
Zdjęcie z akcji #AktywnaŚroda w dniu 27 marca · fot. sid / bielsko.info

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj