Sport

  • 11 marca 2024
  • wyświetleń: 1306

#AktywnaŚroda rowerowo. W planach wieczorny atak na Skrzyczne

Za nami:

W ubiegłym tygodniu plan zakładał Jaworze i wyjazd na szczyt Błatniej. Ze względu na trudne warunki pogodowe zmodyfikowaliśmy trasę i kręciliśmy się w okolicy Koziej Góry i Łysej Góry. Mimo mżawki i mgły znaleźli się śmiałkowie, którym taka pogoda nie straszna. W tym tygodniu także planujemy się dobrze bawić, a w planach jest wieczorny atak na Skrzyczne. Szykuje się ciekawa wyprawa w ciemnościach, ale przy dosłownie odrobinie szczęścia będzie bardzo widokowo. Zapraszamy Was na akcję #AktywnaŚroda. Szczegóły poniżej.

Aktywna środa
W minioną środę trochę nam dolało. Mimo to wyszła fajna trasa o długości ponad 20km i przewyższeniu ponad 800m - 6.03.2024 · fot. sid / bielsko.info


Idea akcji #AktywnaŚroda z bielsko.info jest już naszym stałym czytelnikom już zapewne znana. Chodzi o wstanie z wygodnego domowego fotela i zrobienie czegoś dla siebie, dla własnego zdrowia i rozrywki. Akcja ma zadanie promować zdrowy i aktywny styl życia, a udział w niej jest darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść uczestnik, to ewentualne wypożyczenie sprzętu, jeśli takowy jest akurat potrzebny. Tutaj z pomocą przyszła nam firma Pamirbike z Bielska-Białej, która na akcję #AktywnaŚroda udostępnia zasoby swojej wypożyczalni z bardzo dużym rabatem. Do akcji włączył się także Łukasz Zacny, autor bloga Szlakami naszego życia, który aktywnie promuje wszelkie aktywności związane z turystyką. Zimą chodziliśmy na skiturach. Później spacerowaliśmy po górach i teraz przyszedł czas na wycieczki rowerowe, które mamy zamiar kontynuować cały sezon.

Na wstępie informacja dla tych, którzy mają swój elektryczny rower górski i chcieliby dołączyć. Serdecznie zapraszamy i widzimy się o 17.45 na Salmopolskiej 14 w Szczyrku, pod wypożyczalnią Pamirbike. Prosimy o informację na adres aktywnasroda@bielsko.info, że macie swój rower i dołączacie do nas. Prosimy także dołączyć do wiadomości swój numer telefonu.

Jeśli używacie aplikacji Strava, to zapraszamy do grupy.

Jeśli natomiast nie masz swojego sprzętu, możesz go zarezerwować pod numerem telefonu +48501504999. Ilość rowerów w wypożyczalni jest ograniczona i na najbliższą środę przygotowane są:

  • 2 szt. rowerów w rozmiarze XL (185cm wzrostu i więcej)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze L (175-185cm wzrostu)
  • 6 szt. rowerów w rozmiarze M (160-175cm wzrostu)


Rowery elektryczne z pełnym zawieszeniem na ten dzień są dostępne w cenie 99zł (normalny koszt wypożyczenia roweru eklektycznego to ponad 200zł). W cenie jest możliwość wypożyczenia kasku jeśli ktoś nie ma swojego. Każdy rower będzie miał lampkę, bo jedziemy po ciemku i w tym tak naprawdę cała frajda, ale tutaj dodatkowa i bardzo ważna informacja! Prosimy zabrać sobie dodatkowe źródło światła (np. czołówka, dodatkowa lampka na kierownicę lub zwykła latarka, która łopatologicznie można przyczepić taśmą do kierownicy). Ważne żeby sprzęt święcący wytrzymał na baterii około 3 godziny. Podczas składania zamówienia na rower prosimy skonsultować z wypożyczalnią godzinę odbioru i szczegóły związane m.in. z kaskiem, rozmiarem roweru itp.


Jaka trasa?O 18.00 ruszamy spod wypożyczalni Pamirbike przy ul. Salmopolskiej 14 w Szczyrku i kierujemy się do Malinowa. Tam wjedziemy do lasu i trawersami dotrzemy na szczyt góry Skrzyczne. Do Szczyrku zjedziemy od innej strony. Trasa o długości ok. 20-25km i przewyższeniu do 1000m będzie przebiegać po utwardzonych drogach leśnych. Nie planujemy jazdy po żadnych skomplikowanych, stromych leśnych singlach. Poziom trudności umiarkowany. Całość powinna zająć ok 2,5 - 3 godziny.

Aktywna środa
Bardzo ważne jest żeby zabrać ze sobą oświetlenie! Nocą w górach będzie bardzo przydatne. Zdjęcie z akcji #AktywnaŚroda w dniu 28.02.2024 · fot. Łukasz Zacny / Szlakami naszego życia


Prognozy pogody wskazują, że w środę może przelotnie pokropić. Przelotny deszcz rano czy w ciągu dnia nie odwołuje nam wyjazdu. Jeśli natomiast będzie mocno lało i na horyzoncie nie będzie przejaśnień, to wycieczka zostanie odwołana. Będziemy informować zapisanych uczestników w formie SMS o ewentualnych zmianach planów. Do zobaczenia!

Jak się ubrać?Najlepiej tak jak na rower o tej porze roku - ciepło, wygodnie i wodoodpornie, a jednocześnie w miarę przewiewnie. Na rowerze elektrycznym także się zmęczymy, więc warto zapewnić sobie odpowiednią termikę. Do plecaka warto włożyć dodatkową ciepłą bluzę i drugi komplet rękawiczek. Nie gwarantujemy Wam, że nie będzie padać. Gwarantujemy Wam natomiast, że będziemy brudni. Kto do Szczyrku przyjeżdża samochodem, polecamy wziąć sobie coś do przebrania by do auta nie wsiadać w tych samych ubraniach, w których jeździliśmy na rowerze.

Co ze sobą zabrać?Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to trzeba mieć ze sobą dodatkowe źródło światła. Do plecaka warto włożyć butelkę z wodą mineralną (litr powinien wystarczyć ale to oczywiście kwestia indywidualnych predyspozycji), może być coś ciepłego w termosie, coś na ząb (np. czekoladę), naładowany telefon z zainstalowaną oraz skonfigurowaną aplikacją GOPR "Na ratunek". Trzeba zabrać ze sobą także dobry humor i chęci do spędzania w ciekawy sposób tego środkowego wieczoru. Zapraszamy!

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Aktywna środa z bielsko.info

Zapraszamy Was na wspólne aktywne spędzanie czasu. Brak sprzętu i doświadczenia nie stanowi problemu. Pomyśleliśmy o jednym i drugim. W każdą środę o godzinie 17.45 spotykamy się w wyznaczony miejscu i wspólnie ruszamy się poruszać. Latem rowery, zimą skitury lub górskie wędrówki. Partnerami akcji jest firma Pamirbike i blog Szlakami naszego życia. Udział w akcji #AktywnaŚroda jest darmowy i ma za zadanie promować zdrowy styl życia. Zapisy - aktywnasroda@bielsko.info. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Aktywna środa z bielsko.info" podaj