Reklama

Sport

  • 1 lutego 2024
  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 7977

Rekord wydawał się nie do pobicia. Nowy Władca Klimczoka pozamiatał konkurencję. Był 160 razy na szczycie!

Zasady zabawy w Wyzwanie Klimczoka są proste. Uczestnikowi zaliczane jest wyjście, które ma minimum 6km i zostało prawidłowo udokumentowane (wpis do zeszytu, elektronicznej tabeli i potwierdzenie śladu z aplikacji dla sportowców np. Garmin lub Strava). W wyzwaniu wzięło udział 270 osób. Znamy wyniki.

Wyzwanie Klimczoka
Maciej Liszka i Inna Hryban - Władca i Władczyni Klimczoka 2024 · fot. mat. organizatora


Władcą Klimczoka został Maciej Liszka, który w styczniu, w prawidłowy sposób zdobył szczyt 160 razy! To średnio ponad 5 wyjść dziennie. Poprzedni rekord należący do Agnieszki Chrzan-Caputa to 150 wyjść. Władczynią Klimczoka 2024 została Inna Hryban, która na szczycie zameldowała się 106 razy.

Z 270 osób biorących udział w wyzwaniu wyłoniło się 26 Królowych i 28 Króli - to osoby, które szczyt zdobywały szczyt codziennie przez cały styczeń. To była 8 edycja wydarzenia, które co roku w góry przyciąga setki miłośników pieszych wędrówek i biegów. Koronacja zasłużonych uczestników odbędzie się w piątek, 16 lutego w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim.

Dla uczestników jak co roku są przewidziane atrakcyjne nagrody. Impreza zdobyła kilkudziesięciu stałych sponsorów. Portal bielsko.info objął patronatem medialnym to wydarzenie. Dla Władcy i Władczyni Klimczoka ufundowaliśmy pamiątkowe koszulki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Przegapiliście w rym roku Wyzwanie Klimczoka? Możecie spróbować swoich sił w w wyzwaniu Błatnia Challenge, które wystartowało właśnie dziś. Szczegóły w tym artykule.

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.