Reklama

Sport

  • 1 lutego 2024
  • wyświetleń: 2146

Kolejny transfer Podbeskidzia. To obrońca

Marko Martinaga, chorwacki 25-letni lewy obrońca, dołączył do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Do ekipy spod Klimczoka przychodzi na zasadzie transferu definitywnego ze Slavena Belupo.

Marko Martinaga nowym obrońcą Podbeskidzia
Marko Martinaga nowym obrońcą Podbeskidzia · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


Martinaga to wychowanek klubu z Belupo - w chorwackiej najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował na trzy tygodnie przed swoimi siedemnastymi urodzinami, stając się drugim najmłodszym debiutantem w historii klubu.

We wrześniu 2020 roku przeniósł się do Macedonii - w dwa sezony rozegrał 59 spotkań, strzelając jedną bramkę i notując 8 asyst. Przez ostatnie półtora roku grał jednak z powrotem w macierzystym klubie, 26-krotnie wybiegając na boisko. W ubiegłej kampanii rozgrywkowej dotarł do półfinału Pucharu Chorwacji, jednak po wyrównanej walce z Hajdukiem Split, to ostatecznie 18-krotny mistrz kraju zameldował się w finale rozgrywek.

Martinaga podpisał kontrakt do końca sezonu, z opcją jego przedłużenia. Dołączył już do reszty zespołu, który przebywa na zgrupowaniu w tureckim Side.

kr / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.