Reklama

Sport

  • 30 stycznia 2024
  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 7411

Rusza Błatnia Challenge. Wydarzenie dla każdego aktywnego miłośnika gór

Błatnia Challenge to wyzwanie o charakterze towarzyskim trwające przez cały luty, skierowane do miłośników górskich aktywności: biegaczy, narciarzy, turystów, rowerzystów. To już 8 edycja imprezy!

Błatnia Challange
Błatnia Challenge czyli jak zostać Królem lub Królową Błatniej, cykliczne wydarzenie które odbywa się w lutym ,celem jest codziennie zdobyć szczyt Błatniej (917mnpm) · fot. mat. organizatora


Osoby, które najwięcej razy, siłą własnych mięśni, zdobędą w lutym Błatnią (917 m n.p.m.) w Beskidzie Śląskim, zostaną utytułowane mianem "Królowej" i "Króla" tego szczytu.

Wejście do rywalizacji jest zaliczane tylko, gdy uczestnik:

  • poprawnie (data, godzina, imię i nazwisko) wpisze się do zeszytu, który znajduje się przy wiacie tuż obok Schroniska PTTK na Błatniej;
  • zrobi zdjęcie wpisu i umieści w komentarzu pod wydarzeniem na Facebooku (link) w ciągu 24 godzin od treningu; w przypadku ewentualnych problemów technicznych, dopuszczalne jest przesłanie zrzutu ekranu treningu z aplikacji lub zegarka z GPS;
  • wpisze swoje wejście do tabelki (w ciągu 24 godzin od treningu) dostępnej pod tym linkiem.


Co ważne, do klasyfikacji wliczane jest maksymalnie jedno wejście dziennie. Medale otrzymają osoby, które zdobyły szczyt Błatniej minimum 20 razy w lutym, natomiast w przypadku dzieci do 10 roku życia wystarczy 8 wejść. Organizatorzy informują, że zwierzaki - towarzysze ludzi gór - również są mile widziane jako uczestnicy wydarzenia.

W tym roku w ramach wyzwania Błatnia Challegne rywalizują ze sobą jaworzańskie szkoły podstawowe.

Impreza jest inicjatywą społeczną non profit, organizowaną przez okolicznych pasjonatów gór i biegów górskich. Zapoczątkował ją, znany w środowisku biegaczy górskich, Wujek Michał, obecnie rozwijana jest przez Marka Kolczaka i Dorotę Ogiegło-Dudziak.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.facebook.com/blatniachallenge

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.