bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 31 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1613

Porażka Górali w sparingu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

W kolejnym sparingu bielszczanie mierzyli się z ekstraklasową Polonią Warszawa. Mecz w Kleszczowie, zakończony korzystnym rozstrzygnięciem dla rywali, był czwartą grą kontrolną dla zespołu Podbeskidzia.

Podbeskidzie, sparing
fot. K. Dzierżawa / tspodbeskidzie.pl


Górale rozpoczęli spotkanie z kilkoma testowanymi zawodnikami w składzie oraz nowymi nabytkami - Błażejem Telichowskim i Antonem Slobodą. W drugiej połowie do tego grona dołączył nowy golkiper Krzysztof Baran.

Pierwsza połowa była ciekawa i obfitowała w bramkowe okazje. W bielskim zespole najdogodniejsze pozycje strzeleckie mieli Adam Deja i Robert Demjan, głową strzelał również Telichowski po rzucie wolnym Damiana Chmiela, ale premierowe uderzenie na otwarcie spotkania zanotował... Kameruńczyk, Yannick Mbengono. Pewnie w bramce Polonii spisywał się jednak Sebastian Przyrowski, który szczególnie dużo pracy miał przy licznie egzekwowanych przez bielszczan stałych fragmentach gry. Co ciekawe jednak, mimo ataków Górali, to Czarne Koszule pokusiły się o jedynego gola. Z prawej strony boiska świetnie dośrodkował Aleksandar Todorovski, a testowany Litwin Vytautas Luksa skierował piłkę do siatki. W końcówce premierowej odsłony naszej drużynie dopisało szczęście, gdy w poprzeczkę uderzył Adam Pazio.

Po zmianie stron i składu personalnego, bielski zespół również prezentował się nieźle, choć poczynania mocno utrudniały warunki pogodowe. Bliski zdobycia wyrównującego trafienia był Piotr Malinowski, który zamykając jedną ze składnych akcji bielszczan nieznacznie spóźnił się. W 79. minucie Polonia egzekwowała rzut karny po zagraniu ręką w "16" Juraja Dancika. Intencje strzelca świetnie wyczuł jednak Krzysztof Baran. Warto odnotować, że minutę wcześniej "z wapna" powinni strzelać Górale, gdy sędzia nie zauważył dotknięcia futbolówki ręką przez jednego z obrońców rywali. Ostatecznie sparingowa gra zakończyła się skromnym zwycięstwem stołecznych, lecz bielska drużyna zanotowała wyraźny progres w porównaniu choćby z wcześniej przegranymi sparingami.

Polonia Warszawa 1:0 (1:0) Podbeskidzie
1:0 Vytautas Luksa (24')

Podbeskidzie: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Luka Gusić, Juraj Dancik, Błażej Telichowski - Damian Chmiel, Dariusz Łatka, Anton Sloboda, Yannick Mbengono, Adam Deja - Robert Demjan

II połowa: Krzysztof Baran - Dariusz Łatka, Juraj Dancik, Bartłomiej Konieczny, Marek Sokołowski - Adam Deja, Michal Piter-Bucko, Piotr Malinowski, Mateusz Janeczko, Yannick Mbengono - Kamil Adamek oraz Daniel Gołuch

Trener: Dariusz Kubicki

new / bielsko.info, źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj