Reklama

Sport

  • 25 października 2023
  • 1 listopada 2023
  • wyświetleń: 3308

Miśki poleciały na murawę. Uzbierano prawie 12 000 zł

W trakcie ostatniego meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała odbyła się akcja "Dorzuć misie". W przerwie spotkania na murawę poleciało 2351 pluszaków - za każdy z nich sponsor klubu przekaże po 5 zł na działalność jednej z bielskich fundacji.

Akcja "Dorzuć misie" odbyła się w przerwie meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Kraków w piątek, 27 październik
Akcja "Dorzuć misie" odbyła się w przerwie meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Kraków w piątek, 27 października · fot. tspodbeskidzie.pl


Przypomnijmy, że akcję organizowało Podbeskidzie Bielsko-Biała wraz z Fundacją STS. - Wspólnie ustaliliśmy, że cała zebrana kwota zostanie przekazana na Fundację Teatru Grodzkiego, której podopieczni od dawna licznie pojawiają się na wszystkich domowych meczach Górali, a ostatnio mieli także okazję zwiedzić nasz stadion - wyjaśniał prezes klubu Bogdan Kłys.

Jak łatwo policzyć, na konto Fundacji Teatru Grodzkiego wpłynie zatem kwota 11 755 złotych, którą przekaże Fundacja STS.

Nieznany jest jeszcze "los" misiów, które zostały rzucone na murawę przez kibiców obecnych na meczu z Wisłą Kraków. Podbeskidzie będzie sondować, czy są instytucje zainteresowane zabawkami - być może trafią do domów dziecka.

Dotychczas zorganizowane zostały cztery edycje akcji "Dorzuć Misie" - na stadionach w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano ponad 120 tys. maskotek, dzięki którym potrzebującym z różnych instytucji została przekazana kwota ponad 603 tys. zł.

kr / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.