bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 28 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4766

Młodziczki mistrzyniami Śląska

Zespół prowadzony przez trenera Aleksandra Zająca dzięki świetnemu występowi w III turnieju rozegranemu w Cieszynie zapewnił sobie mistrzostwo Śląska!

BKS Aluprof Młodziczki
Młodziczki BKS Aluprof Mistrzyniami Śląska! · fot. siatkowka.bks.bielsko.pl


Bielskie młodziczki rywalizację w mistrzostwach Śląska rozpoczęły już we wrześniu. Od początku zespół prowadzony przez trenera Aleksandra Zająca grał bardzo dobrze wygrywając aż trzy z czterech grup. Jedynie w półfinale mistrzostw Śląska lepsze okazały się siatkarki z Cieszyna, ale drugie miejsce w grupie zapewniło bielszczankom awans do rywalizacji finałowej.

W wielkim finale rywalkami młodziczek BKS Aluprof były zespoły MKS Zorza Wodzisław Śląski, VC Victoria-MOSiR Cieszyn i MKS Dąbrowa Górnicza I. Pierwszy turniej odbył się w Wodzisławiu Śląskim, gdzie w pierwszym meczu bielszczanki przegrały z gospodyniami 1:2. - Do tej pory zwykle z wodzisławiankami wygrywaliśmy, a tutaj zdarzyła nam się porażka - mówił trener Aleksander Zając. W drugim meczu podopieczne Aleksandra Zająca wygrały 2:1 z drużyną z Cieszyna, rewanżując się tym samym za porażką w półfinale.

W drugim turnieju BKS Aluprof znów cieszył się z udanego rewanżu, tym razem wygrywając z MKS Zorza Wodzisław Śląski. W drugim meczu bielszczanki pokonały MKS Dąbrowa Górnicza I i wygrały bielski turniej.

W trzecim turnieju bielskie siatkarki także nie miały sobie równych. W pierwszym meczu wygrały z siatkarkami z Dąbrowy Górniczej 2:0. W drugim meczu zagrały z Victorią MOSiR Cieszyn. - To był prawdziwy horror. Wygraliśmy dopiero po tiebreaku i to 15:13! - mówi trener Aleksander Zając i dodaje, że jego podopieczne bardzo dobrze grały zagrywką, która sprawiała rywalkom dużo kłopotów.

Do zakończenia rywalizacji mistrzostw Śląska pozostał jeszcze jeden turniej w Dąbrowie Górniczej, ale bielszczanki w tabeli mają już tak dużą przewagę, że ich pierwsze miejsce nie jest już zagrożone. Kibice BKS Aluprof i bielskie młodziczki mogą już cieszyć się z mistrzostwa Śląska. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Celem był awans do rozgrywek ogólnopolskich, który zdobywają medaliści mistrzostw Śląska. Tymczasem zdobyliśmy pierwsze miejsce, który uważam za wielki sukces - cieszy się trener Zając. Jakie więc są cele na szczeblu ogólnopolskim? - Walczymy o mistrzostw Polski, a to zobowiązuje do dobrej gry. Chcemy się pokazać z dobrej strony, a każdy następny awans na kolejny szczebel mistrzostw Polski będzie bardzo dobrym wynikiem - kończy Aleksander Zając.

Skład Mistrzyń Śląska 2012/2013 - młodziczek BKS Aluprof Bielsko-Biała:

Maria Jakubiec, Oliwia Gruchlik, Justyna Joónczy, Klaudia Jonkisz, Angelika Gajer, Dagmara Duleba, Alina Rogala, Natalia Wawok, Katarzyna Stekla, Joanna Mikoda, Martyna Krzystolik, Kinga Drabek, Małgorzata Zientara, Agata Wanot, Paulina Polikiewska, Marta Kwaśny, Alicja Rodak, Wiktoria Kluzik.

new / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.