Reklama

Sport

  • 3 października 2023
  • wyświetleń: 600

Drużyna kobiet Śląska Wrocław pokonana w Cygańskim Lesie!

Materiał partnera:

Na początku meczu "Rekordzistki" ustąpiły pola ekipie gości. Przez blisko pół godziny wrocławianki nadawały ton grze, nie wykorzystując w tym czasie paru okazji do objęcia prowadzenia. Z czasem bielszczanki opanowały grę w środku pola, notując coraz więcej przechwytów w tym sektorze boiska. Po jednym z takich, od Martyny Cygan zaczęła się kontra, w której główną rolę odegrała Daria Długokęcka (na zdjęciu).

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord
Drużyna kobiet Śląska Wrocław pokonana w Cygańskim Lesie! · fot. PM


Na kolejne trafienia biało-zielonych trzeba było poczekać do drugiej partii spotkania. Ta zasadniczo różniła się od pierwszej, gdyż prowadzące bielszczanki prowadziły grę ze znacznie większym spokojem, jak to się zwykło określać - kontrolowały przebieg wydarzeń. Za to wrocławianki z uciekającym czasem były coraz bardziej nerwowe. Po faulu na Julii Gutowskiej druga z atakujących Rekordu sama przemierzyła z 11-u metrów.

Trzecia samobójcza bramka wpadła po jednym z szybkich ataków bielszczanek. W jego finale, po dograniu Klaudii Olejniczak, piłkę do własnej bramki skierowała Aleksandra Dudziak.

Pomeczowa opinia trenera - Mateusz Żebrowski: - Cieszymy się z domowego zwycięstwa oraz z zerowego konta strat. Jest chwila na radość, ale już koncentrujemy się na najbliższym meczu, wyjazdowym spotkaniu z mistrzyniami Polski - katowickim GKS-em.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu ze spotkania.Rekord Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

1:0 Długokęcka (35. min.)

2:0 Gutowska (53. min., z rzutu karnego)

3:0 Dudziak (73. min., samobójcza)

Rekord: Ludwiczak - Cygan, Lichwa, Piekarska, Olejniczak, Witkowska (85. Bednarek), Glinka (75. Czyż), Szafran (62. Gulec), Gąsiorek (75. Jendrzejczyk), Długokęcka (85. Zając), GutowskaReklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.