Reklama

Sport

  • 2 września 2023
  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 1847

[FOTO] Strażaczka z Bielska-Białej zwyciężyła na Mistrzostwach Europy! Powtórzyła sukces

We włoskim Feltre odbyła się 22. edycja Mistrzostw Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Swój ubiegłoroczny sukces powtórzyła Joanna Frukacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, zwyciężając w klasyfikacji generalnej kobiet.

Strażaczka z Bielska-Białej zwyciężyła na Mistrzostwach Europy! Powtórzyła sukces · fot. bryg. Szymon Ławecki - Komenda Główna PSP


Zawody odbyły się w sobotę 26 sierpnia. Do rywalizacji na 10-kilometrowej trasie przystąpiła siedmioosobowa reprezentacja Polski.

Trudna trasa, pełna podbiegów i zakrętów, poprowadzona wąskimi uliczkami urokliwego miasteczka, położonego u podnóża Dolomitów, jak i wysoka temperatura, nie pomagały w dotarciu do mety oraz osiąganiu rekordowych wyników. Mimo to polscy strażacy doskonale poradzili sobie z tymi przeszkodami, pokazując doskonałe przygotowanie do Mistrzostw i serce do walki.

Poza Joanną Frukacz w klasyfikacji generalnej zwyciężył Damian Noga (KP PSP Staszów) z czasem 32'30", broniąc zeszłorocznego tytułu Mistrza Europy. Drugie miejsce zajął Przemysław Ratajczyk (KP PSP Aleksandrów Kujawski), a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Poczwardowski (KP PSP Sierpc). Pozostali reprezentanci stawali na podium w klasyfikacjach wiekowych.

Znakomite indywidualne wyniki polskich strażaków pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej i uzyskanie tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków w Biegu Ulicznym!

mp / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.