Reklama

Sport

  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 805

Bezpieczne obozy ze strażakami

Trwają wakacje, więc młodzież wypoczywa - także na obozach. O bezpiecznych zachowaniach w ich trakcie i w ogóle podczas wakacji regularnie przypominają strażacy z Państwowej Straży Pożarnej.

Pogadanki dla dzieci i młodzieży
Pogadanki dla dzieci i młodzieży · fot. Państwowa Straż Pożarna


Od początku wakacji strażacy przeprowadzili pogadanki dla dzieci i młodzieży uczestniczących w wakacyjnych obozach. Niezmiernie istotne jest zapewnienie uczestnikom tych obozów bezpieczeństwa, m.in. ze względu na możliwość wystąpienia groźnych zjawisk atmosferycznych.

Pogadanki dla dzieci i młodzieży
Pogadanki dla dzieci i młodzieży · fot. Państwowa Straż Pożarna


Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, Państwowa Straż Pożarna we współpracy z kadrą obozów prowadzi szereg działań prewencyjnych - zapobiegawczych, jak i operacyjnych - podejmowanych w sytuacji realnego zagrożenia.

Wszystkie obiekty lub tereny, w obrębie których organizowany jest letni wypoczynek dzieci i młodzieży, w tym na obozach harcerskich pod namiotami, muszą uzyskać opinie właściwych komendantów powiatowych i miejskich PSP potwierdzające spełnianie wymagań ochrony przeciwpożarowej.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.