Reklama

Sport

  • 12 lipca 2023
  • wyświetleń: 2073

Europejskie puchary w Bielsku-Białej! Siatkarki wystąpią w Pucharze CEV

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w sezonie 2023/2024 będą rywalizować na międzynarodowej arenie w Pucharze CEV.

Europejskie puchary w Bielsku-Białej! Pomogło wykluczenie drużyn z Rosji i Białorusi
Europejskie puchary w Bielsku-Białej! Siatkarki wystąpią w Pucharze CEV · fot. BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała


BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w końcowej klasyfikacji sezonu 2022/2023 zajął czwarte miejsce, uprawniające do gry w międzynarodowych rozgrywkach Challenge Cup.

Okazuje się jednak, że bielszczanki zagrają w europejskich rozgrywkach wyższej rangi. W związku z wykluczeniem z rozgrywek drużyn z Rosji i Białorusi przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej Polska otrzymała dodatkowe miejsce w Pucharze CEV. Miejsce to właśnie przypadło drużynie z Bielska-Białej.

Bielszczanki po raz ostatni rywalizowały w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014. Także w Pucharze CEV siatkarki BKS odpadły po złotym secie w ćwierćfinale tych rozgrywek, ulegając ukraińskiemu Chimikowi Jużny.

W poprzednim sezonie zawodniczki Grot Budowlanych dotarły do ćwierćfinału tych rozgrywek. W nim okazały się gorsze od mistrzyń Rumunii - zespołu CS Volei Alba Blaj.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.