bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 25 maja 2023
  • wyświetleń: 1436

BKS Stal ma nowego właściciela. To spełnienie obietnic prezydenta

Zakład Gospodarki Odpadami SA w Bielsku-Białej został większościowym udziałowcem Bialskiego Klubu Sportowego S.A., spółki prowadzącej drużynę BKS BOSTIK Bielsko-Biała. 24 maja nabył ponad 56% akcji tej spółki od Bialskiego Klubu Sportowego Stal, tym samym stał się jej większościowym udziałowcem.

Reklama

BKS Stal ma nowego właściciela. To spółka zajmująca się gospodarką odpadami · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


Umowę w obecności zastępcy prezydenta Piotra Kuci podpisali prezes zarządu BKS Stal Zbigniew Garbacz i prezes zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami SA Wiesław Pasierbek. Obecne były też m.in. prezes zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A. Aleksandra Jagieło i dwie zawodniczki drużyny BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

- Mam nadzieję, że pod nową kuratelą będzie jeszcze więcej sukcesów, w czym będziemy pomagać, a nie przeszkadzać. Trzymamy kciuki i kibicujemy - powiedział po podpisaniu umowy prezes zarządu BKS Stal Zbigniew Garbacz.

- Cieszy nas ta umowa, gdyż chcemy, aby klub dalej się rozwijał i - podobnie jak większości kibiców - zależy nam na tym, aby wrócić do czasów świetności żeńskiej siatkówki. Walka o najwyższe trofea w Polsce i na arenie międzynarodowej to najlepsza promocja miasta, na którą przy okazji bardzo liczymy - powiedział zastępca prezydenta i wierny kibic siatkówki Piotr Kucia.

BKS Stal ma nowego właściciela. To spółka zajmująca się gospodarką odpadami
BKS Stal ma nowego właściciela. To spółka zajmująca się gospodarką odpadami · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


- Podpisując tę umowę, liczymy na jeszcze lepszą współpracę z klubem, gdyż my, miasto i klub mamy te same cele. Liczymy też na lepszą promocję miasta i wartości ważnych dla ZGO, czyli ochrony środowiska i zachowań prośrodowiskowych - tych ogólnych oraz tych związanych z gospodarką odpadami - podkreślił prezes zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami SA w Bielsku-Białej Wiesław Pasierbek.

Podpisanie umowy gwarantuje, że szyld BKS nie zniknie z nazwy klubu, a jego siedzibą zawsze będzie miasto Bielsko-Biała. Umowa zawiera klauzulę, że w razie gdyby ZGO chciało sprzedać swoje akcje, prawo pierwokupu ma BKS.

Obecna na podpisaniu umowy prezes zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A. Aleksandra Jagieło dziękowała prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, który obiecał pomóc klubowi i słowa dotrzymał. Podkreśliła też, że podpisana umowa daje spokój i pozwala skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych, a pozyskanie takiego wiarygodnego partnera, z którym współpracowało się już od lat, daje oparcie na przyszłość.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.