bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 16 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 11706

Bielsko-Biała areną wielkiej imprezy! Sprawdź szczegółowy program

Bielsko-Biała będzie jedną z aren Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. We wtorek przekazano flagę oraz podpisano umowę, na mocy której nasze miasto oficjalnie stała się kolejnym miastem partnerskim nadchodzącej imprezy. W Bielsku-Białej zostaną rozegrane zawody karate.

Reklama

Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich w 2019 roku
Ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich w 2019 roku · fot. European Olympic Comitees


W uroczystości podpisania dokumentów, która odbyła się w Ratuszu, wzięli udział prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, wiceprezes Komitetu Organizacyjnego Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, Maciej Kurp, sekretarz generalny Europejskiej Federacji Karate Davor Cipek, prezes zarządu Polskiej Unii Karate Paweł Połtorzecki oraz Konrad Połtorzecki, delegat techniczny Europejskiej Federacji Karate.

Bielsko-Biała tym samym oficjalnie dołączyła do grona miast partnerskich. Do rozpoczęcia największej multidyscyplinarnej imprezy tego roku w Europie zostało dokładnie 36 dni.

Bielsko-Biała areną wielkiej imprezy. W Ratuszu przekazano flagę
Bielsko-Biała areną wielkiej imprezy. W Ratuszu przekazano flagę · fot. Materiały prasowe


Prezydent Jarosław Klimaszewski zapewnia, że miasto jest gotowe na przyjęcie najlepszych zawodników karate w Europie. - Mamy doświadczenie w tego typu zawodach, bo to już kolejna wielka impreza, która odbędzie się w naszym mieście. To dla nas zaszczyt, że uczestniczymy w Igrzyskach Europejskich i już teraz zapraszamy na to wydarzenie, bo na pewno będzie się działo wiele ciekawego - podkreśla.

Maciej Kurp, wiceprezes Komitetu Organizacyjnego nie krył zadowolenia z faktu, że Bielsko-Biała już oficjalnie dołączyła do grona miast partnerskich Igrzysk Europejskich. - Myślę, że zawody karate będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Miasto, gospodarze obiektu oraz współpracujące instytucje są na to wydarzenie doskonale przygotowane. Bardzo za to dziękuję i liczę na jeszcze więcej - podkreślał wiceprezes Komitetu Organizacyjnego Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023.

Bielsko-Biała areną wielkiej imprezy. W Ratuszu przekazano flagę
Bielsko-Biała areną wielkiej imprezy. W Ratuszu przekazano flagę · fot. Materiały prasowe


Z okazji przekazania flagi oraz podpisania umowy, w Bielsku-Białej zjawił się także Davor Cipek, sekretarz generalny Europejskiej Federacji Karate. - To dla mnie wielki honor, że mogę tutaj być i chciałbym bardzo podziękować za gościnę w tak pięknym mieście jak Bielsko-Biała. W Europejskiej Federacji Karate zjednoczonych jest blisko półtora miliona sportowców, a Igrzyska Europejskie są jedną z najważniejszych imprez dla nas wszystkich. W tym roku stolicą karate będzie więc Bielsko - Biała i już nie mogę się doczekać, gdy znów tu przyjadę - podkreślał.

W Bielsku-Białej rozegrane zostaną zawody karate, a ich rywalizację będzie można zobaczyć w hali Bielsko-Biała Arena, która może pomieścić 2400 osób. Obiekt powstał w 2010 roku i spełnia funkcję widowiskową, sportową oraz wystawienniczą. W trakcie Igrzysk Europejskich obiekt zamieni się w arenę zmagań 96 najlepszych karateków z całej Europy.

III Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Ceremonie otwarcia i zamknięcia zaplanowane są na Stadionie Miejskim w Krakowie.

Program zawodów w Bielsku-BiałejW Bielsku-Białej zawody w ramach Igrzysk Europejskich zostaną rozegrane od 22 do 23 czerwca w Hali pod Dębowcem, która na czas Igrzysk Europejskich stanie się "Bielsko-Biała Areną". W naszym mieście wystąpi w sumie 96 sportowców z 34 reprezentacji.

Hala pod Dębowcem
Hala pod Dębowcem · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


W sumie zostanie rozegranych 12 konkurencji - 6 kobiecych (Kata, Kumite -50kg, Kumite -55kg, Kumite -61kg, Kumite -68kg, Kumite +68kg) oraz 6 męskich (Kata, Kumite -60kg, Kumite -67kg, Kumite -75kg, Kumite -84kg, Kumite +84kg). Szczegóły harmonogram publikujemy na grafince na końcu tego artykułu.

Sprzedaż biletów na Igrzyska Europejskie ruszyła w środę, 12 kwietnia. Są one dostępne tutaj. Trwa także nabór 8 000 wolontariuszy - więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu.

Szczegóły harmonogram publikujemy na grafince na końcu tego artykułu.
Szczegóły harmonogram zawodów w Bielsku-Białej - 22 i 23 czerwca · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.