bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 maja 2023
  • 15 maja 2023
  • wyświetleń: 1935

Granerud i spółka w Szczyrku. Prestiżowe cykle na skoczni Skalite

Największa ze skoczni narciarskich kompleksu Skalite, należącego do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, będzie w nadchodzącym sezonie miejscem konkursów Letniego Grand Prix (5-6 sierpnia 2023 roku), a następnie również Pucharu Świata (17 stycznia 2024 roku). Ruszają już przygotowania do prestiżowych wydarzeń.

Reklama

Skocznie Skalite w Szczyrku
Skocznie Skalite w Szczyrku · fot. COS OPO Szczyrk


Podczas ostatniego posiedzenia komisji skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS) zatwierdzone zostały kalendarze zawodów na sezon 2023/2024. Zarówno w planie na lato, jak i zimowy Puchar Świata znalazł się Szczyrk z obiektem HS-104.

W przypadku Letniego Grand Prix lokalizacja ta zastąpi w dniach 5-6 sierpnia 2023 r. Wisłę, gdzie planowana jest w najbliższym czasie niezbędna modernizacja skoczni. W zimowej odsłonie skoczkowie w Szczyrku zadebiutują. Na 17 stycznia 2024 r. zaplanowano indywidualny konkurs wieczorny, który przedzieli zmagania weekendowe - poprzedzające w Wiśle oraz następujące po nich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W związku z planowanymi zawodami najwyższej rangi konieczne będzie przeprowadzenie prac dostosowujących kompleks skoczni Skalite wraz z jego zapleczem.

- Mamy uzgodnioną z Polskim Związkiem Narciarskim modernizację rozbiegu poprzez dobudowanie dodatkowych belek startowych. To konieczne, aby uniknąć sytuacji, w której przy wietrze pod narty i bardziej jezdnych sztucznych torach mrożonych, jakie mamy zamontowane, zabrakłoby platform startowych - mówi Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Dyrektor dodaje, że decyzje o logistyce związanej z infrastrukturą niezbędną do sprawnego przeprowadzenia imprez zapadną ostatecznie po spotkaniu z władzami PZN. Planowane jest zamontowanie stałych zestawów nowych kontenerów w odległości ok. 150 metrów od skoczni, które posłużą jako szatnie w miejscu, gdzie są już garaże na ratraki i magazyny. Wszystko, co konieczne, aby sprostać wymaganiom natury organizacyjnej gotowe będzie na sierpniowe konkursy LGP.

Kompleks Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków, należący do COS-OPO w Szczyrku, był gospodarzem zawodów LGP w przeszłości tylko raz - w 2011 r. W przypadku Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie to impreza debiutancka.

mp / bielsko.info

źródło: COS OPO Szczyrk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.