bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 23 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1395

[Historyczne ciekawostki] Na arenach piłkarskich w 1913 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Dobra gra i wysokie wygrane to znaki rozpoznawcze drużyny futbolowej z Bielska! Szkoda, że to tylko wspomnienia z kwietnia 1913 roku.

Reklama

Na arenach piłkarskich w kwietniu 1913 roku
Na arenach piłkarskich w kwietniu 1913 roku · fot. Ze zbiorów Jacka Kachla


Nasi piłkarze nie byli wtedy specjalnie gościnni - najpierw wygrali z Katowicami, a potem sprawili łomot piłkarzom z Cieszyna.

Pierwszy mecz Bielitz-Bialaer Sportverein rozegrał z SC Diana z Katowic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Bielska 5:2 (3:1). Co ciekawe w komentarzu pomeczowym podkreślano, że tym razem gra BBSV była słabsza! Piłkarze z Bielska kontrolowali mecz i często zwalniali tempo gry.

Tymczasem goście grali nieopłacalną, szeroko skrzydłową grę, która nigdy nie prowadziła do sukcesu. Na szczęście przeprowadzili kilka ładnych kontrataków, które zaowocowały dla nich pierwszym golem w 35. minucie. Jednak Bielsko jest dużo lepsze w pierwszej połowie i obejmuje prowadzenie w 15. minucie, a po chwili strzałem z 25 metrów z prawego podwyższyło wynik na 2:0. Trzeciego gola BBSV zdobywa z rzutu rożnego. Po przerwie tempo meczu zwalnia. Goście wprawdzie z rzutu karnego kierują piłkę do bramki, jednak w odpowiedzi na to Bielsko strzela jeszcze dwie bramki.

Kolejny mecz bielsko-bialski klub sportowy rozegrał przeciwko D.F.V. Silesia Teschen. Bielsko cały czas było zdecydowanie lepsze i ustalało warunki gry. Pierwsza połowa to znakomita gra gospodarzy, którzy w regularnych odstępach czasu zdobywają pięć bramek. Goście zdobywają jedną bramkę w 30. minucie. Po przerwie Bielsko dołożyło kolejne bramki i ustaliło korzystny dla siebie wynik. Do przebudzenia gości z Cieszyna doszło w końcówce, jednak nie wykorzystywali swoich szans i przegrali 9:4 (5:1).

Jacek Kachel

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj